Yazar: Cem

Dram Dizileri Gizem Dizileri Korku Dizileri Macera Dizileri Yoklukta İzlenir

Fear the Walking Dead

(Yürüyen Ölülerden Önce)
194 Okunma
Devam Ediyor

7.0
YAZAR 7.5
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Fear the Walking Dead, 2015 yapımı. Dram, Gizem, Korku ve Macera türünde ABD Dizisi. Senaryo; Robert Kirkman, Marco Ramirez. Yapımcı; Robert Kirkman, Dave Erickson. Dizi AMC Kanalında yayınlanmaktadır.

AMC kanalından 6 bölümlük ilk sezon onayının ardından 15 bölümlük 2. sezon onayını da alan dizi 23 Ağustos 2015’te Gala’sını yaptı. 24 Ağustos 2015’te yayınlanan ilk bölümü büyük ilgi gördü. Dizinin yaratıcılarından Dave Erickson, The Walking Dead ile ortak bölüm gibi bir şey düşünmediklerini söyledi. Dizinin 2. sezonu 10 Nisan 2016 tarihinden itibaren gösterime girdi. 2. sezon 15 bölümden oluşacak ve iki parça olarak yayınlanacaktır. İlk parça 7 bölüm ikinci parça da daha sonra yıl içerisinde yayınlanacaktır.

 

Konusu


Fear the Walking Dead, The Walking Dead serisinden önce yaşananları anlatan televizyon dizisi.

Dizide zombilerin öncesi ve virüsün ortaya çıkış ve yayılış süreçleri işlenmektedir. Dizinin ilk sezonunda dünyanın alt üst olmuş halinin psikolojik etkilerine odaklanılmıştır. The Walking Dead’te zombiler için kullanılan “Walkers (Yürüyenler)” kelimesi yerine “Infected (Hastalık bulaşmış)” kelimesi kullanılmaktadır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Kim Dickens Madison Clark
2 Frank Dillane Nick Clark
3 Alycia Debnam Carey
4 Mercedes Mason Ofelia Salazar
5 Colman Domingo Victor Strand
6 Rubén Blades Daniel Salazar
7 Cliff Curtis Travis Manawa
8 Danay Garcia Luciana Galvez
9 Lorenzo James Henrie Chris Manawa
10 Daniel Sharman Troy Otto
11 Sam Underwood Jake Otto

Yazar Yorumu


Bu diziyi The Walking Dead havasıyla izleyecek arkadaşlar,aklınızdan bile geçirmeyin,hayal kırıklığına uğrarsınız.Konusunda da anlatıldığı gibi konu felaketten öncesini ve ortaya çıkışını anlatıyor. Tabii ki de bu dizinin kötü olduğu anlamına gelmez. 3-5 bölüm sonra konu rayına oturacaktır.

Dizi bir ailenin gözünden virüsün nasıl yayıldığını ve ailenin bir arada kalma çabasını anlatıyor, dram türünde iyi bir dizi. Görsellik olarak da oldukça iyi bir dizi. The Walking Dead ile karşılaştırmayacaklara veya beklentisini çok yüksek tutmayacaklara tavsiye ederim.

2 Yorum
  1. User Avatar
    kaanep

    arkadaşlar çok güzel bi yazı dizi de öyle izlemelisiniz ben hastası oldum gerçekten. İyi çalışmalar

  2. User Avatar
    Onur

    The Walking Dead’i izleyen birisi olarak ve bu dizi de onun öncesini anlattığına göre kesinlikle izlenecek bir dizi diye düşünüyorum. Oyuncular da karakter olarak The Walking Dead ile paralel gidiyor. Tavsiye ederim izlemenizi.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Jessica Jones

(Netflix'ten Jessica Jones)

Jessica Jones, Netflix tarafından Marvel’in  …

Devamını Oku

The Last Ship

(Son Gemi)

The Last Ship,  2014 Yılında ilk sezonu ile ekranl …

Devamını Oku

Mom

(Komedi, Drama, Romantik)

Mom, 2013 yılında CBS kanalı tarafından yayınlanma …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...