Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Spor Dizileri

The Hockey Girls

(Dram)
720 Okunma
Final Yaptı

7.1
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

İlk ve tek sezonu 29 Nisan 2019 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan The Hockey Girls, Dram türünde spor ve aile draması temalı İspanya yapımı bir televizyon dizisidir.

Yönetmenler: Kiko Ruiz Claverol, Patricia Font

Konusu


İspanya’daki Katalonya bölgesinde bulunan Club Pati Minerva’nın kız paten hokeyi takımı antrenörleri işi bıraktığı için ve maddi imkânsızlıklar nedeniyle kapanmak üzeredir. Kızlar da bu durumu protesto etmek için hem sosyal medyayı kullanırlar hem de televizyona çıkarlar. Yapılan baskılara dayanamayan kulüp başkanı hem yeni antrenör olarak eski oyuncuları Anna’yı işe alır hem de kızlara bir şans daha verir. Eğer bu sezon başarılı olamazlarsa takımları sonsuza dek kapanacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Iria del Río Anna
2 Nora Navas La Terrats
3 Josep Linuesa Enric
4 Natàlia Barrientos Berta
5 Dèlia Brufau Emma
6 Yasmina Drissi Laila
7 Júlia Gibert Raquel
8 Mireia Oriol Lorena
9 Asia Ortega Flor
10 Claudia Riera Gina
11 Mireia Aixalà Sílvia
12 Juli Fàbregas Santi
13 Àgata Roca Núria
14 Marc Clotet Germán
15 Nil Cardoner Òscar
16 Guim Puig Lluc
17 Aida Oset Montse
18 Hamid Krim Youssef
19 Pablo Hernández
20 Mireia Ros
21 Guillermo Lasheras Putxi
22 Jan Mediavila Bernat
23 Katie Anne Moy Flor
24 Xúlio Abonjo El Pela
25 Lidia Moreno
26 Romina Cocca Paulina
27 Georgia Kate Lorena
28 Àngels Bassas
29 Mark Ullod
30 Renata Fasano
31 Gemma Brió
32 Arnau Casanovas

Yazar Yorumu


The Hockey Girls aslında dram türünde bir dizi olarak görülse de ikinci tür olarak da komediyi söyleyebiliriz. Yani sizleri drama boğacak bir yapım değil. İzlerken kesinlikle eğleneceksiniz Hatta ara sıra da güleceksiniz. Ama en önemlisi de insanın isterse ve vazgeçmezse amacına ulaşabileceğini göreceksiniz.

Paten hokeyini hayatlarının merkezine almış 7 genç kızın sırf cinsiyetlerinden ötürü ikinci plana atılmalarına nasıl karşı çıktıklarını, birlik olunduğunda neleri başardıklarını ve en önemlisi de bazı şeyleri yapabilmek için erkek olmak gerekmediğini topluma kanıtlama çabalarına şahit olacaksınız. Dizinin feminist bir bakış açısına sahip olduğu ve bu yönde ilerlediği bir gerçek ama kızlar asla erkeklerin sahip olduğu haklardan daha fazlasını istemiyorlar. Sadece eşit şartlara sahip olmak istiyorlar ve yaşadıkları sorunların anlaşılmasını bekliyorlar.

Dizi boyunca ailevi ve maddi sorunlara, gençlik sorunlarına, hayallere, cinsel kimliklerini keşfetme çabalarına ve en önemlisi de sportif sorunlara değiniliyor. Tabii ara sıra da çıplaklığa ve alkole de yer veriliyor. Bu nedenle ailenizle birlikte izlemenizi tavsiye etmiyorum.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Vis a vis

(Drama, Gerilim, Hapishane)

Vis a vis, 2015 yapımı Dram, Gerilim ve Hapishane  …

Devamını Oku

Sintonia

(Suç, Dram)

İlk sezonu 9 Ağustos 2019 tarihinde Netflix platfo …

Devamını Oku

Merlin

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fanta …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.