Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Tarih Dizileri

Warrior

(Aksiyon, Dram, Tarih)
930 Okunma
Devam Ediyor

8.3
YAZAR 9.0
PUAN 8.1

İlk bölümü 5 Nisan 2019 tarihinde Cinemax kanalında yayınlanan Warrior, Aksiyon, Dram ve Tarih türlerini başarılı şekilde harmanlayan bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcı: Jonathan Tropper

Konusu


Amerikan iç savaşı bitmiş ve ülke birleşmiştir. Ucuza çalışacak işçi ihtiyacı da ülkeye gemilerle getirilen Çinlilerce sağlanmaktadır. Ah Sahm adlı bir Çinli de kız kardeşini aramak için San Francisco’ya gelmiş ve dövüş yetenekleri sayesinde Çin mahallesinin yarısını elinde tutan bir gruba satılmıştır. Amerika’daki İrlandalılar ve Çinliler birbirlerine düşmandır ve geceleri sokaklarda iki taraftan da ölümler olmaktadır. Ah Sahm, bu karışık ve tehlikeli Çin mahallesinde zamanla yükselebilecek potansiyele sahiptir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Andrew Koji Ah Sahm
2 Jason Tobin Young Jun
3 Olivia Cheng Ah Toy
4 Dean Jagger Dylan Leary
5 Kieran Bew Officer 'Big Bill' O'Hara
6 Dianne Doan Mai Ling
7 Langley Kirkwood Walter Buckley
8 Perry Yung Baba Jun
9 Ryan Kruger Gareth
10 Rich Ting Bolo
11 Kenneth Fok Jacob
12 Jenny Umbhau Lai
13 Dustin Nguyen Zing
14 Joanna Vanderham Penelope Blake
15 Tom Weston-Jones Richard Lee
16 Hoon Lee Wang Chao
17 Christian McKay Başkan Samuel Blake

Yazar Yorumu


Daha ilk bölümüyle gönüllerin tacı olmayı başarmış bir dizi. Ne zamandır böyle sokak çetelerinin ve dövüş tekniklerinin olduğu bir dizi izlememiştim. Dizi çok sürükleyici ve çoğu zaman aksiyona doymanızı sağlıyor. Ayrıca izlerken sanki kurgu değil de gerçek olayları izliyormuşuz gibi bir havaya sahip. Oyunculuklar, ortam, anlatılan hikayeler çok gerçekçi. Ana karakteri canlandıran oyuncu da başarılı bir seçim olmuş. Gerçek dövüş sanatlarını görmek de beni mutlu etti.

Warrior dizisi bir belgesel niteliği de görüyor. İç savaştan sonra Amerika’nın nasıl bir araya geldiği ve nasıl yükseldiğini bizlere anlatıyor. Hem eğlenip hem de bilgileniyorsunuz. 

Amerikalıların Çinlilere soğan dediği, Çinlilerin de Amerikalıları ördek diye nitelendirdiği bir toplumun zaman içerisinde hangi zorlukları yaşayarak bir Amerikalıya dönüştürdüğünü izliyoruz.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

A Million Little Things

(Komedi, Dram)

A Million Little Things, 2018 yılında ekranlara ge …

Devamını Oku

Mom

(Komedi, Drama, Romantik)

Mom, 2013 yılında CBS kanalı tarafından yayınlanma …

Devamını Oku

The Hockey Girls

(Dram)

İlk ve tek sezonu 29 Nisan 2019 tarihinde Netflix  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.