Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Final Yapan Diziler Macera Dizileri Popüler Diziler Suç Dizileri

The Punisher

(İnfazcı)
630 Okunma
Final Yaptı

9.0
YAZAR 9.1
PUAN 9.2

The Punisher 2017 ABD yapımı Aksiyon, Macera, Polisiye ve Suç dizisi. Yönetmen olarak Andy Goddard, Jeremy Webb başı çekmekte. 2017 Netflix dizileri arasında en iyilerinden biri.

Konusu


Dizi, daha önce “Daredevil” dizisine konu olan Frank Castle‘i merkezine almaktadır. Karakteri The Walking Dead dizisinden de hatırlayacağınız Jon Bernthal canlandırmaktadır. Kendisine “Punisher/İnfazcı” adını veren Frank, öldürücü yöntemlerle suçla mücadele eden bir antikahramandır. Ailesinin mafya tarafından öldürülmesinin ardından kendine has yöntemlerle, ne pahasına olursa olsun suçluları avlamaya başlar. Girdiği bu yolda işkence etme, adam kaçırma, tehdit etme ve her türlü öldürme yöntemini kendisine mübah sayar. Kısa zamanda suç dünyasında tanınan biri haline gelir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jon Bernthal Frank Castle
2 Amber Rose Revah Dinah Madani
3 Ebon Moss Bachrach
4 Ben Barnes Billy Russo
5 Jaime Ray Newman Sarah Lieberman
6 Kobi Frumer Zach Lieberman
7 Paul Schulze Rawlins
8 Michael Nathanson Sam Stein
9 Ripley Sobo Leo Lieberman
10 Daniel Webber Lewis Walcott
11 Jason R. Moore Curtis Hoyle
12 Kelli Barrett Maria Castle
13 Tony Plana Rafael Hernandez

Yazar Yorumu


Daha önceleri film ve oyunları yapılmıştı the punisher’ın ancak Netflix tarafından ele alınan The Punisher  biraz da Daredevil dizisinden de beğeni gördüğü için tek bir yapıt olarak karşımıza geldi. Başrol olarak Jon Bernthal – İnfazçı karakterinin hakkını fazlasıyla veriyor. Kavga sahneleri ve  diziye kattığı ezilmiş, kalbinde intikam ve acıma duygusu olmayan bu adamı performansı ile fazlasıyla vurguluyor. Yardımcı oyuncu olarak gelen Ben Barnes (billy Russo) ve Ebon Moss (Lieberman) harika bir seçim olmuş. Dizinin başında Frank her şeyden elini ayağını çekmiş ancak içindeki acıyı dindirememiş bir karakter olarak yansıyor. Ancak ilerleyen bölümlerde kendisi gibi ailesi elinden alınan Lieberman kendisini bulup yarasını canlandırıyor. Lieberman ve Frank ikisininde ortak düşmanı aynı ve buradan gerisini siz izleyin. The Punisher dizisi her yönüyle şaheser olmuş bence 2017’nin en iyi dizilerinden biri. 13 bölümün hepsi birbirinden güzel ve akıcı bir şekilde ilerliyor nasıl sonu geldiğini anlamadım izlerken ancak final bölümü yani 13 üncü bölüm diğer bölümlere göre biraz sıradan sonlandırılmış gibi geldi biraz. 🙂Seçim Siz Değerli Ziyaretçilerin.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Serenay Kara

    İlk olarak Daredevil dizisinde gördüğümüz Punisher, o kadar sevildi ki bu sevgi sayesinde kendi dizisine kavuştu. Aksiyonu seviyorsanız, kan ve ölüm görmek de sizler için sorun değilse kesinlikle izlemelisiniz. Dizi o kadar akıcı ki sıkılmaya vaktiniz olmuyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Jessica Jones

(Netflix'ten Jessica Jones)

Jessica Jones, Netflix tarafından Marvel’in  …

Devamını Oku

Locke & Key

(Dram, Fantastik, Korku)

İlk sezonu 7 Şubat 2020’de Netflix platformu …

Devamını Oku

Brooklyn Nine-Nine

(Brooklyn Dokuz-Dokuz)

Brooklyn Nine-Nine, Aksiyon Komedi tarzında bir Am …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...