Yazar: Kürşat Kanepeci

Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Romantik Diziler

Office Girls

(Komedi, Romantik)
1067 Okunma
Final Yaptı

6.9
YAZAR 7.5
PUAN -
İlk Sen Oyla !

İlk bölümü 21 Ağustos 2011’de TTV Main Channel’da yayınlanan Office Girls; Romantik Komedi türünde Tayvan yapımı bir televizyon dizisidir.

Yaratıcı: Sanlih E-Television

Yönetmen: Fu-chun Hsu

Konusu


Jingh Shi Mağaza’sının varisi Qin Zi Qi, New York’taki üniversite eğitimini tamamladıktan sonra Tayvan’a geri dönmüştür ve babasının işlerinin başına geçeceğini düşünürken babasından hiç beklemediği bir teklif alır. Babasının varisi olabilmek için bir yıl boyunca satış bölümünde en alttan çalışmaya başlamalı ve gerçek kimliğini saklamak zorundadır. Satış bölümünde 4 yıldır çalışan Shen Hsin-Jen ile aralarında duygusal bir bağ oluşmaya başlar. Bu ilişki Qin Zi Qi’nin ofis yaşamına ayak uydurmayı ve düşük bir maaşla hayatını geçindirmeyi öğrenmesini sağlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Roy Chiu Jason Chin
2 Chia-Yen Ko Shen Hsin-Jen
3 Patrick Pei-hsu Lee Shih Te-Lung
4 Shu-yao Kuo Lo Hsin-Chih
5 Tia Yu-Fen Lee Cheng Kai-er
6 Blaire Chang Mandy
7 Richard Rim Green Tea
8 Tsu-Jun Lang Feng Jen-Yueh
9 Meng-sheng Shen Chin Mu-Pai
10 Sheng-hao Wen Yu Cheng-Fung
11 Li-Yin Yang Chang Shu-Fang
12 Paul Hsu Paul
13 Janel Tsai Mina Wei
14 Mirza Atif Ali Baig Micheal
15 Hsiu-Chun Lin Yeh Hua
16 Cheng-Ping Chao Hu Chien-Chung
17 Chi-Wen Hsieh Tsai
18 Juno Liu Hsiao-Chiao
19 Rabbit Yang Chi-Fen
20 Chih-Cheng Hsueh Cheng Han-Chang
21 Debby Yang Chou Kuei-Ping
22 Michael Chang Jack
23 Yi-Lung Lu Tu Chin-Chuan
24 Teng-Hui Huang Kelly'nin Kocası

Yazar Yorumu


Office Girls, klişe bir hikayeye sahip. Zengin ve şımarık oğlan fakir bir kıza aşık olur ama kız, oğlanın zengin olduğunu bilmez. Tabii aralarındaki ilişki ilerledikçe de oğlan değişmeye ve şımarıklığı terk etmeye başlar. Ama diziyi izledikçe burada önemli olanın hikayeden çok o hikayenin nasıl işlendiğine bakmak gerektiğini anlıyorsunuz. Asya dizileri denildiğinde çoğunlukla Güney Kore, Japonya ve Hong Kong akla gelse de Tayvan dizilerinin de onlardan aşağı kalan bir tarafının olmadığını göreceksiniz.

Dizinin bölümleri biraz uzun bunun nedeni de aslında her bölümde 2 bölüm izliyor oluşumuz. Buna rağmen kendini izletmeyi başarıyor. Başroller arasındaki o tatlı atışma ve kavgalar eğlenceli anları oluşturuyor. Kötü karakterlerin bile aslında özlerine inildiğinde o kadar da kötü olmadıklarını anlıyorsunuz. Bazen dram ağır bassa da genellikle romantik komedi izliyorsunuz. Sadece tek bir kötü yanı var. O da sürekli müzikle verilen ara sahneler. İlk bölümden son bölüme kadar usanmadan aynı ara sahneler veriliyor. O sahnelerin diziye ne gibi bir katkısı var anlayamadım. Ama o sahneler dışında kullanılan müzikler kesinlikle çok başarılı olmuş. Oyunculuklar ve karakterler de bir o kadar başarılı ve uyumlu. Ben sıkılmadan tüm bölümleri izledim. Üzerinden çok zaman geçmiş olmasına rağmen klasik bir hikayeye sahip olduğundan eskiyemeyecek bir dizi ve size de izlemenizi öneririm.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Outmatched

(Komedi)

İlk bölümü 23 Ocak 2020’de Fox Broadcasting  …

Devamını Oku

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü Ha …

Devamını Oku

Sherlock

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle‘ın aynı adı …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.