Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Gençlik Dizileri Komedi Dizileri

Sex Education

(Komedi, Dram, Gençlik)
1100 Okunma
Devam Ediyor

8.5
YAZAR 8.5
PUAN 7.5

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlayan ve daha çok gençlere hitap eden bir dizi olan Sex Education, Dram, Komedi ve Gençlik türlerini bir arada izleyicilerine sunan bir İngiliz dizisi.

Yönetmenler: Kate Herron, Ben Taylor

Yaratıcı: Laurie Nunn

Konusu


16 yaşında olmasına rağmen cinsellik konusunda çekingen olan Otis, annesinin cinsel terapist olması sayesinde bu konuda çok fazla bilgiye sahiptir. Otis, bir gün okul müdürünün oğlu Adam’ın ereksiyon problemini sadece konuşarak çözünce Maeve, okuldaki kız ve erkeklere cinsel sorunları konusunda para karşılığında yardım edebileceklerini düşünür. Otis, bu sayede okulda kimsenin tanımadığı bir kişiyken, okulun en popüler öğrencilerinden birine dönüşecektir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Asa Butterfield Otis Milburn
2 Gillian Anderson Jean Milburn
3 Emma Mackey Maeve Wiley
4 Alistair Petrie Mr. Groff
5 Aimee Lou Wood Aimee Gibbs
6 Ncuti Gatwa Eric Effoing
7 Connor Swindells Adam Groff
8 Kedar Williams-Stirling Jackson Marchetti
9 Mikael Persbrandt Jakob
10 Jim Howick Mr. Hendricks
11 Deobia Oparei Mr. Effoing
12 Mimi Keene Ruby
13 Chaneil Kular Anwar
14 Tanya Reynolds Lily Iglehart
15 Patricia Allison Ola Nyman
16 Rakhee Thakrar Miss Sands
17 Samantha Spiro Mrs. Groff
18 Simone Ashley Olivia

Yazar Yorumu


Asa Butterfield ve Gillian Andeson gibi ünlü isimleri oyuncu kadrosunda bulunduran Sex Education, konusu itibariyle sadece ergenlik çağındaki gençlere hitap ediyormuş gibi görünse de çocuklarıyla empati kurabilmeleri ailelere de hitap ediyor. Ama kesinlikle ailecek izlenebilecek bir dizi değil.

Dizide sıkça alkol, uyuşturucu, eşcinsellik, çıplaklık ve seks gösteriliyor. Lise çağındaki gençleri anlatırken seksin gösterilmesi her ne kadar yanlış olarak düşünülse de buradaki amaç tamamen gençleri eğitmeye ve yanlış bilgileri ortadan kaldırmaya yönelik bir durum. İzlerken bu dizinin insanları televizyon karşısında tutabilecek bir konusunun olmadığını düşünüyorsunuz ama tüm sezonu izlemeden de bırakamıyorsunuz. Diziyi izlerken gerçekten eğleniyorsunuz ve kafa dağıtmak için gerçekten daha iyisini bulamazsınız.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Barborias

    Akıllarında sadece cinsellik olan bir grup amerika gencini konu almış dizinin başından sonuna kadar cinsel sorunlar ile başa çıkma konusu işlenmiş. Bu konuda izlenecek ise harika ama 2 çift meme 10 saniyelik sex görmek için izleniyor ise gereksiz.

  2. User Avatar
    Şansal

    Dizi, sadece ergenlerin cinselliği keşfetmeleri gibi görünse de her bölümünde başka bir cinsel sorun hakkında eğitim veriyor aslında. Sadece gençler değil aileler de bu dizi izlemeli.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Lost in Space

(Macera, Drama, Bilim Kurgu)

Lost in Space, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan  …

Devamını Oku

Z Nation

(Kıyamet Kurgusu)

Z Nation Syfy kanalında yayınlanan Karl Schaefer v …

Devamını Oku

The Young Pope

(Dram)

İlk bölümü 21 Ekim 2016 tarihinde HBO, Canal+ ve S …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.