Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Korku Dizileri Yoklukta İzlenir

Ghost Wars

(Hayalet Savaşları)
778 Okunma
Final Yaptı

6.4
YAZAR 5.8
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Ghost Wars, ABD yapımı yönetmenliğini Simon Barry‘nin yaptığı Dram, Fantastik ve Korku dizisi. Dizinin ilk sezonu sona erdi. ikinci Sezon henüz belli değildi. İptal edildi.

Konusu


Dizi, paranormal güçler tarafından işgal edilen uzak bir Alaska kasabasında geçiyor. Kasaba tarafından dışlanmış Roman Mercer (Avan Jogia), kasabayı bu tehditden kurtarabilmek için kişisel iblislerini ve psişik güçlerini kullanmalıdır. Ancak bunun için kasabanın ön yargılarını aşması gerekiyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Avan Jogia Roman Mercer
2 Kim Coates Billy McGrath
3 Luvia Petersen Val McGrath
4 Jesse Moss Deputy Norm Waters
5 Sonja Bennett Karla Kowalski
6 Sarah Giles Abigail McGrath
7 Allison James Isabel McGrath
8 Kandyse McClure Landis Barker
9 Kristin Lehman Marilyn McGrath
10 Sharon Taylor Sophia Moon
11 Kathryn Kirkpatrick Bake Sale Carol
12 Philip Granger Winston
13 Vincent D'Onofrio Reverend Dan

Yazar Yorumu


Öncelikle bu diziyi herkes sevmeyebilir ilk bir kaç bölüm hoşunuza gitmeyebilir ancak daha sonra raylar yerine oturmaya başlayacaktır. Dizi Kanada’ya uzaklığı 250 km olan şirin mi şirin ufak bir kasabasında geçiyor. Atmosfer güzel diziye uygun devamlı kapalı kasvetli bir hava ve uzak bir kasaba olmasından dolayı yalnızlık ve mahkumiyet hissi veriyor. Senaryo ise psişik güçleri olan bir küpeli gencimiz var. Psişik güç dediğimiz ise şimdilik sadece hayaletleri görebilmesi, tabi kasaba halkının bundan haberi yok bu yüzden kasabada ismi kaçığa çıkmış. Dizi ilk bölümden kendisininde bulunduğu bir otobüs kazası ile başlıyor, kendisi kurtuluyor herkes ölüyor. İşte bu noktada hayaletler kasabaya musallat olmaya başlıyor ve ilginç paranormal olaylar gerçekleşiyor, işte bu sırada hayaletleri görebilen gencimiz olaya müdahil oluyor tabi inanmayan halk halkın ilgi odağı oluveriyor. Sistemler çöküyor telefonlar çekmiyor yani dediğim gibi sizi o mahkumiyet hissini çok iyi veriyor kasaba, ve kasabadan kaçamıyorsun izlerken anlayacaksınız sebebini yazmak istemiyorum. Tabi şuan bunların neden gerçekleştiği söylenmiyor ilerleyen bölümlerde göreceğiz… Oyunculuklara gelirsek, biraz zayıf karakterlerde bir sorun var sempati yakalayamadım… Paranormal olaylar başarılı yer yer geriyor ve şaşırtabiliyor, gerçekten bu tür dizilerden hoşlananlar düşünmeden izleyebilir. Tabi hayalet unsuru yerine şeytani varlık konsa dahamı iyi olurdu ki onu bilemedim… iyi seyirler

1 Yorum
  1. User Avatar
    Aslı Gözer

    Yıllarca önce uzaydan gelmiş bir göktaşı yüzünden küçük bir kasaba ruhlar tarafından ele geçiriliyor ve bu kasabanın dünya ile olan tüm bağları kesiliyor. Kasabadaki insanlara yardım edecek ve ruhlarla konuşabilen sadece 1 kişi var. Konusunu beğenip izlemiştim ve çok sevmiştim. 2. sezonu gelir diye beklerken iptal haberini aldığımda üzülmüştüm.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Sintonia

(Suç, Dram)

İlk sezonu 9 Ağustos 2019 tarihinde Netflix platfo …

Devamını Oku

Hap and Leonard

Hap and Leonard 2016 yapımı bir ABD Dram, Suç ve G …

Devamını Oku

Fangbone!

(Animasyon, Macera, Aksiyon)

İlk bölümü 4 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Fangb …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...