Yazar: Cem

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Popüler Diziler Suç Dizileri

Breaking Bad

(Kötü Yola Sapma)
168 Okunma
Final Yaptı

9.5
YAZAR 9.7
PUAN 10

Breaking Bad, Vince Gilligan tarafından tasarlanmış ABD drama televizyon dizisidir.

İlk bölümü 20 Ocak 2008 tarihinde yayınlanan dizi beş sezon devam etmiş son bölümü 29 Eylül 2013 yayınlanmıştır. Breaking Bad güney aksanı kullanılan kişilerce dile getirilen bir deyimdir ve cehenneme düşmek anlamına gelir.

Breaking Bad tüm zamanların en başarılı televizyon dizilerinden bir tanesi olarak kabul görür. Dizinin final bölümü ABD televizyonlarında kablolu yayınlarda en fazla seyredilenler arasına girmiştir. 2013 yılında Breaking Bad tüm zamanların en yüksek reyting alan dizisi olma unvanı ile Guinness Dünya Rekorları kitabına girmiştir. (Bu Rekoru Game of thrones‘un  5 inci sezonunda Game of Thrones‘a kaptırdı.)

Konusu


Lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. “Şimdiye dek, namusum ve şerefim ile dürüst bir insan olarak yaşadım, ancak kanserden başka bir sonuç elde edemedim.” şeklinde düşünen Walter White’ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Walter White Bryan Cranston
2 Skyler White Anna Gunn
3 Jesse Pinkman Aaron Paul
4 Hank Schrader Dean Norris
5 Marie Schrader Betsy Brandt
6 Walter White Jr. RJ Mitte
7 Saul Goodman Bob Odenkirk
8 Tuco Salamanca Raymond Cruz
9 Steven Gomez Steven Michael Quezada
10 Mike Ehrmantraut Jonathan Banks
11 Gustavo Fring Giancarlo Esposito
12 Hector Salamanca Mark Margolis
13 Gale Boetticher David Costabile

Yazar Yorumu


Arkadaşlar dizi 5 sezon’dan oluşuyor. Yukarıda ki Dizi konusunda da belirtildiği gibi Kanser’ e yakalanan bir Kimya Öğretmeninin  kalan son 2 yılında ölene kadar  ve öldükten sonra ailesinin daha iyi bir yaşam yaşaması için uyuşturucu üretme işine giriyor. Breaking Bad 16 Emmy Ödülü, 8 Satellite Ödülü, 2 Altın Küre Ödülü, 2 Peabody Ödülü olmak üzere pek çok ödül kazanmıştır.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Ercan

    merhaba bu diziye yorum yapmazsam olmaz dedim kendime diziyi kesinlikle ve şiddetle tavsiye ederim sıra dışı konusu süpriz olaylar alışılmadık bir senaryo bu ne ya diyeceğiniz bölümler içermektedir bütün samimiyetimle söylemeliyimki mükemmel bir dizi zaten aldığı ödüllerde övgüye ve takdire şayan iyi seyirler dilerim herkese

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Kakegurui

(Komedi, Gizem, Gerilim, Dram)

İlk bölümü 14 Ocak 2018 tarihinde MBS kanalında ya …

Devamını Oku

Criminal Minds

(Suç, Dram, Gizem)

Criminal Minds, ilk yayınına 22 Eylül 2005 tarihin …

Devamını Oku

Why Women Kill

(Dram, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Ağustos 2019 tarihinde CBS kanalında …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...