Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Korku Dizileri Tarih Dizileri Yoklukta İzlenir

Sleepy Hollow

(Başsız Süvari)
493 Okunma
Final Yaptı

7.5
YAZAR 8.0
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Sleepy Hollow, 2013 yapımı ABD Bilim kurgu, tarih, gerilim ve korku türünde yabancı dizi. Yönetmen; Len Wiseman. Senaristler; Alex Kurtzman,  Roberto Orci. Dizi 2015 yılında üçüncü sezondan sonra ara vermiştir. Dördüncü sezonu ile 2017 yılında kaldığı yerden devam etmektedir.

 

Konusu


Dizi, The Legend of Sleepy Hollow (Başsız Süvari) hikayesinin günümüze uyarlanmış bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak. 18. yüzyıl zamanında Ichabod Crane, işlediği cinayetlerle korku salan Başsız Süvariyi durdurmuş ama savaş günümüzde yeniden başlamıştır, çünkü ikisi birden yüzyıllar sonra dirilmişler. Ichabod artık daha farklı ve daha tehlikeli olan düşmanına karşı olduğu bu yolda, Sleepy Hollowda görev yapan dedektif Abbie Millse yardım etmekte. Abby doğaüstü konusunda biraz da olsa deneyimi olan, ama Başsız Süvari hikayesi dahil Ichabod dışında fikirleri uçuk bulunan birisidir. Dizi, Sleepy Hollowda yaşanan tuhaf şeyler ve iki karakterin bunlarla ve Başsız Süvari ile baş ederken yaşadıkları üzerine kurulu olacak.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Tom Mison Ichabod Crane
2 Nicole Beharie Abbie Mills
3 Lyndie Greenwood Jenny Mills
4 Orlando Jones Frank Irving
5 Katia Winter Katrina Crane
6 John Noble Henry Parrish

Yazar Yorumu


Sleepy Hollow 2013 de başladı. İlk 3 sezonunu izledim. Üçüncü sezonu 2015 yılında yayınlanmıştı. Şu günlerde 4 üncü sezonu başladı. Dizi 2015 den beri yayınlanmayınca 4 üncü sezon gelmeyince bitti sanmıştım. Ancak 2017 nin ilk günlerinde tekrar nete düştü. Beni Sleepy Hollow u izlemeye sevkeden tarihi hikayesidir. Bazı sahneler gerçekten saçma! Fazla bir bütçesi yok dizinin. Ancak az bütçesine rağmen güzel işler çıkarıyorlar diyebilirim.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Merlin

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fanta …

Devamını Oku

Diablero

(Korku, Fantastik)

2018’in sonlarına doğru izleyicilerle buluşa …

Devamını Oku

Great News

(Komedi)

İlk bölümü 25 Nisan 2017 tarihinde NBC kanalında y …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...