Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Macera Dizileri

Whiskey Cavalier

(Aksiyon, Macera, Komedi)
410 Okunma
Final Yaptı

7.0
YAZAR 7.5
PUAN -
İlk Sen Oyla !

İlk bölümü 24 Şubat 2019’da ABC kanalında izleyicilerle buluşan Whiskey Cavalier, Aksiyon, Macera ve Komedi öğelerini başarılı bir şekilde harmanlayıp izleyicilerine sunan bir Amerikan dizisi.

Yaratıcı: Dave Hemingson

Konusu


Dizinin merkezinde sert olduğu kadar duygusal olan ve nişanlısı tarafından evlilik teklifi yaptığı sırada terk edilen FBI ajanı Will Chase ve sert olduğu kadar da verilen her görevi başarıyla yerine getirmeyi başaran CIA ajanı Frankie Trowbridge yer alıyor. Bu iki ajan CIA’den çalınan bilgilerin karaborsada satılmasını engellemek için Rusya’da görevliyken tanışırlar ve bu tanışıklık komik olduğu kadar romantik ve birbirlerinin hayatını defalarca kurtarmalarını sağlayan bir ekip işine dönüşür. Artık tüm görevlerde ekip olarak beraber çalışacaklardır. 

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Scott Foley Will Chase
2 Lauren Cohan Frankie Trowbridge
3 Ana Ortiz Susan Samson
4 Tyler James Williams Edgar Standish
5 Vir Das Jai Datta
6 Dylan Walsh Alex Ollerman
7 Josh Hopkins Ray Prince
8 David Fynn Todd
9 James McDaniel FBI New York Direktörü
10 Veronika Bellová Anne

Yazar Yorumu


Whiskey Cavalier; aksiyonu ve komedisi bol, zıt kutuplara sahip 2 ajanın bir arada çalışmasını merkezine alan, izleyicileri sıkmayan ve 1 saatlik süresiyle her hafta film tadında bir dizi izletmeyi hedefliyor. Efsane diziler arasında asla yer alamayacak ama izlerken sizleri eğlendirmeyi her seferinde başarabilecek.

Ajan temalı dizi ve filmler yıllardır bizlere sunuluyor. Bir bölümünü severek izliyoruz, diğer bölümü de gerçekten sıkıcı oluyor ve izleyicilerin seyir zevkine hitap edemiyor. Bu dizi de aslında klişelerin bizlere bolca sunulduğu türden. Birbirleriyle sürekli atışan ama bir o kadar da kadın-erkek arasındaki o çekime kendilerini kaptıran ajanları izliyoruz.

Bu diziyi sevmemin nedenine gelecek olursak beni 1 sat boyunca hem aksiyonsuz bırakmıyor hem de güldürebiliyor. Bittiğindeyse efsane sayılabilecek diziler gibi beynimi meşgul etmiyor. Her bölüm kendi konusuna sahip ve her görev bölüm sonunda tamamlanmış oluyor. İnsanları merak içerisinde bırakmıyor. Birbirleriyle kişilik olarak alakasız bir ekibin görev sırasında bile aksiyonu kesmeden birbirlerine laf sokup izleyicileri gülümsetebilmesi hoşuma gidiyor. 

1 Yorum
  1. User Avatar
    Kemalettin

    Konusu ve karakterler çok klişe olsa da aralarındaki atışmalar çok eğlenceli. Sırf bu yüzden her bölümü izliyorum ve şaşırtıcı şekilde hiç sıkmıyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Ghosts

(Komedi, Fantastik)

İlk bölümü 15 Nisan 2019 tarihinde yayınlanan Ghos …

Devamını Oku

Magnum P.I.

(Aksiyon, Macera, Suç)

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Magnum P.I. , A …

Devamını Oku

Grey’s Anatomy

Grey’s Anatomy, Emmy ve Altın Küre ödüllü Ha …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.