Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Komedi Dizileri Yoklukta İzlenir

Champaign ILL

(Dram, Komedi)
193 Okunma
Devam Ediyor

7.3
YAZAR 6.5
PUAN 7.5

2018’in kasım ayının sonlarında izleyicilerle buluşan Champaign DLL, Komedi türünde bir Amerikan dizisi.

Diziyi şimdiye kadar 4 ayrı yönetmen yönetti: Payman Benz, David Katzenberg, Maurice Marable, Eric Dean Seaton

Yaratıcılar: Jordan Cahan, David Caspe, Daniel Limban, Matthew Limban

Konusu


Dizi, liseden mezun olduktan sonra başarılı ve zengin bir rapçi olan Lou’nun ışıltılı hayatından yararlanarak yıllarca lüks bir yaşam süren 2 arkadaşın, Lou öldükten sonra kendi başlarına ayaklarının üzerinde durma çabalarını komik bir dille ekranlara yansıtıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Curtis Armstrong Burt
2 Allyce Beasley Gayle
3 Neil Casey Craig
4 Keith David Lafonso
5 Adam Pally Ronnie
6 Jay Pharoah Lou
7 Sam Richardson Alf
8 Danielle Schneider Shayna
9 Jasun Jabbar Wardlaw Jr. Young Lou
10 Adriyan Rae Tasha
11 Danielle Uhlarik Alana
12 Matt Borlenghi Steve
13 Davvy Glab Drug Dealer

Yazar Yorumu


Diziyi fark ettiğimde kategori bölümünde sadece komedi yazıyordu. İzlemeye başladığımda ilk 2-3 bölümü beni güldürmeyi başardı. Ama daha sonraları diğer bölümleri izledikçe, dizinin komedi kadar dram barındırdığını da fark ediyorsunuz. Güldüğünüz kadar üzüldüğünüz de oluyor. Hatta bazen acaba ben de bu durumda mıyım diye düşünmekten gülmeye vaktiniz olmuyor.

Hayatları boyunca zengin arkadaşlarına bağımlı yaşadıklarından asla çalışmamış ve sorumluluk duygusunu yaşamamış 2 arkadaşın, parasız bir şekilde ortada kaldıklarında komik bir dille deneyerek doğru yolu bulabileceklerini düşünüyorsunuz. Bu düşünce de sizin, diziyi son bölümüne kadar izlemenizi sağlıyor. Ama sonradan dram ağır bastıkça sıkılabiliyorsunuz.

Ayrıca dizi, çok fazla küfür ve uyuşturucu barındırıyor. Kesinlikle küçük çocukların izlememesi gereken türden bir yapım olmuş. Ama bu durum da kesinlikle bakış açısına göre değişiklik gösterir. Bu kadar alkol ve uyuşturucu alan insanların gelecekte ne durumda olabileceklerini yansıtmak istedikleri için dizide yoğun olarak kullandıklarını düşünüyorum.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Hakan Aslan

    Dizi amaçsız gibi görünse de kendi ayaklarının üstünde durmak yerine birine yaslanarak hayatını yaşayanları eleştiriyor. O yaslandığınız kişiyi de kaybederseniz hiçbir işten anlamadan çevrenizdekilere yük oluyorsunuz. Cinsellik, alkol ve uyuşturucu çok fazla gösteriliyor olsa da bence sadece verilmek istenen mesajı almak gerekiyor. Yine de ailece izlemeyin.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Ray Donovan

(Ray Donovan Hayatı)

Ray Donovan, 2013 yılında başlamış ABD yapımı Suç  …

Devamını Oku

Ash vs Evil Dead

(Aksiyon, Korku ve Komedi)

Ash vs Evil Dead, Aksiyon, Korku, Komedi türünde A …

Devamını Oku

Six

(Altı)

Six, Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih türünde ABD  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.