Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Komedi Dizileri Popüler Diziler

Cobra Kai

(Aksiyon, Komedi, Dram)
378 Okunma
Devam Ediyor

8.9
YAZAR 8.5
PUAN 7.5

Cobra Kai, 2018 yılında başlayan Aksiyon, Komedi ve Dram türünde bir Amerikan dizisi.

Yaratıcıları: Dizinin ilk sezonunu 6 farklı yönetmen yönetti.

Jon Hurwitz ve Hayden Schlossberg (4 Bölüm); Jennifer CelottaJosh Heald ve Steve Pink (2 Bölüm); Michael Grossman (1 Bölüm)

Konusu


1984 yılındaki Karate Kid filminde turnuvayı kazanan Daniel LaRusso, 2 çocuğa, güzel bir eşe ve büyük bir araba galerisine sahiptir. Kaybeden Johnny Lawrence ise hiçbir işte dikiş tutturamamış bir tamircidir. Karısıyla boşanmış ve 1 oğlu vardır. Larusso’nun kızının arabasıyla Lawrence’ın arabasına çarpmasıyla bu iki karakterin yolları 30 yıl sonra tekrardan kesişir.

Lawrence, Cobra Kai’yi tekrardan açmak ve karate dersleri vermek istese de Larusso, Cobra Kai’nin asla iyi bir amaç için çalışabileceğine inanmaz ve bunu engellemeye çalışır. Tüm engellemelere rağmen Cobra Kai açılır ve Lawrence, turnuvalara girebilmek için de izni çıkarır.

Lawrence’ın ilk müşterisi komşusunun oğlu olan ve sürekli dayak yiyen Miguel Diaz’dır. Larusso da zamanla karate idmanlarına başlar ve kendine gerçekte kim olduğunu bilmediği bir çırak bulur. Bu ikilinin yolları tekrardan aynı turnuvada kesişecektir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Ralph Macchio Daniel LaRusso
2 William Zabka Johnny Lawrence
3 Courtney Henggeler Amanda LaRusso
4 Xolo Maridueña Miguel Diaz
5 Tanner Buchanan Robby Keene
6 Mary Mouser Samantha LaRusso
7 Bret Ernst Louie LaRusso, Jr.
8 Dan Ahdoot Anoush
9 Griffin Santopietro Anthony
10 Jacob Bertrand Hawk
11 Nichole Brown Aisha
12 Connor Murdock Kev
13 Gianni Decenzo Demetri

Yazar Yorumu


Cobra Kai, ben de dahil izleyen herkesi geçmişe götürebilmeyi başarıyor. Hepimizin gözleri Karate Kid filmindeki Bay Miyagi’yi arasa da maalesef kendisi 2005 yılında vefat etti.

1984 yılındaki filmin sonunda Larusso, rakibi Johnny Lawrence’ı yenip şampiyon oluyor ve film orada bitiyor. Dizi ise 30 yıl sonrasını bizlere gösteriyor. Kazanan Larusso, zengin ve iyi bir aile babasıyken kaybeden Lawrence fakir ve kötü bir aile babası. Diziyi izlerken iyiliğin ve kötülüğün doğuştan gelen bir şey değil de şartların sonucunda kişiliğinizde oluşan bir şey olduğunu görüyoruz. Hepimizin 30 yıl önceki filmi izlerken nefret ettiği çocuk 30 yıl sonra hayata tutunmaya çalışan ve kötülükten uzak duran bir adama dönüşebiliyor. Dizi ilerledikçe de iyi insanlar hırslarına yenik düşüp kötü olmayı seçerken nefret ettiklerimiz aniden en sevdiğimiz karakter olabiliyor. Dizide usta çırak ilişkisini görmek de benim diziyi takip etmem önemli bir etken.

Kısacası, dizi sıkmadan kendini izletiyor ve sürekli bir aksiyonu içinde barındırıyor. Ve ağzınızı açık bırakacak bir sezon finaliyle de 2. sezonu bekleyebilirsiniz. Uyarması benden.

2 Yorum
 1. User Avatar
  Reynarar

  438/5000
  Karate Kid filmlerini çocukken izlediğimi hatırlıyorum ve bu serinin kalitesinde ne kadar etkilendiğini ve ne kadar şaşırdığını ifade edemiyorum. Yeni ve karmaşık bir hikaye eklerken, filmlerin eski “duygusunu” geri getiriyor. Sezon 2’de neler olacağını görmek için sabırsızlanıyorum. İnanılmaz bir durum teşekkürler YouTube!

 2. User Avatar
  Umut

  Cobra Kai, Karate Kid filminin devamı niteliğinde bir dizi. Maalesef Bay Miyagi ölmüş olsa da diğer önemli karakterler dizide kendi rollerinde devam ediyorlar. Çok güzel bir sezon finaliyle bitti ve yeni sezonu dört gözle bekliyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Cardinal

(Suç, Dram, Gizem)

Cardinal, 2017 yılında başlayan Suç, Dram, Gizem v …

Devamını Oku

Extraordinary You

(Fantastik, Komedi, Romantik)

İlk bölümü 2 Ekim 2019’da MBC TV’de ya …

Devamını Oku

Daredevil

(Hell's Kitchen Şeytanı)

Marvel ve Netflix işbirliğinin en iyi sonuçlarında …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.