Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Turn Up Charlie

(Komedi)
176 Okunma
Devam Ediyor

7.2
YAZAR 8.0
PUAN 8.0

15 Mart 2019 tarihinde ilk sezonu 8 bölüm olarak Netflix platformunda yayınlanan Turn Up Charlie, Komedi türünde bir İngiliz dizisidir.

Yaratıcılar: Idris Elba, Gary Reich

Konusu


Charlie, çıkardığı albümle yıllar önce ünlenen ama artık günümüzde sadece düğünlerde çalan, artık kimsenin tanımadığı ve parasızlıktan teyzesinin evinde kalan bir DJ’dir. Charlie’nin çocukluk arkadaşı David de Hollywood’da ünlü bir aktördür. Ama David, kızı Gabby’nin düzenli bir hayatının olması için Londra’ya taşınır. Charlie, hem bir işe ihtiyacı olduğundan hem de en yakın arkadaşının kızı Gabby’le iyi anlaşabildiği için bir süre ona bakıcılık yapmak zorunda kalacaktır. Charlie, bu sayede David’in eşi Sara’nın bodrum katında bulunan stüdyosunu istediği gibi kullanabilecek ve müzik kariyerini canlandırabilmek için yeni bir şansa sahip olacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Idris Elba Charlie
2 Angela Griffin Astrid
3 Frankie Hervey Gabby
4 Rina Sawayama Layla Valentine
5 Jade Anouka Tommi
6 Guz Khan Del
7 Cameron King Hunter
8 JJ Feild David
9 Piper Perabo Sara
10 Ivana Basic Ivana
11 Emily Carey Bea

Yazar Yorumu


Turn Up Charlie’ye başlamış olmanın temel sebebi Idris Elba’yı dizinin afişinde görmüş olmam. Böyle büyük ve başarılı aktör ve aktrislerin oynadığı dizileri bulmak kolay değil. Dizi temel olarak komedi gibi görülse de yer yer drama türünden esintiler hissediyorsunuz. Diziyi, tek bir cümlede anlatabilmek gerekirse gerçekten eğleneceğinizi ve sıkılmadan izleyeceğinizi söyleyebilirim.

Idris Elba, dizi boyunca eski başarılarına ve ününe kavuşmaya çalışan bir DJ’yi canlandırıyor. Bunu başarıp başaramadığını görmek içinse son bölüme kadar izlemeniz gerekiyor. Dizide asıl anlatılmak istenen şey, yıllar geçmiş olsa da eğer hedefinize gerçekten bağlıysanız o hedefe ulaşana dek sevmediğiniz işler de dahil birçok işi yapmak zorunda olduğunuzdur.

Diziyi izlerken bazen kendinize acaba müzikal mi izliyorum diyebilirsiniz. Tabii, çoğunlukla gece kulüplerinde geçen ve sizleri yerinizden kaldırıp diskoda dans ediyormuşçasına eğlendiren bir müzikal. Müzikler kesinlikle diziye ayrı bir hava katıyor ve İngiltere manzaralarıyla beraber diziye seviye atlatıyor.

Charlie ve Gabby arasındaki muhabbet ve atışmaların da sizleri güldürebileceğine eminim. Ama en önemlisi Turn Up Charlie, diziyi izleyen kimseyi yormayan, 30 dakikalık 8 bölümüyle tek seferde bitirebileceğiniz ve bittiğinde özleyeceğiniz bir dizi. Şahsım adına konuşmak gerekirse, yüzümden kocaman bir gülümseme eksik olmadan bir gecede tüm bölümleri izlemeyi başardım ve bu durum benim iyi hissetmemi sağladı.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Samet

    Idris Elba gibi usta bir oyuncuyu gördüğüm için merak edip izlemiştim ve dizi çok eğlenceliydi. Elba ve küçük kız arasındaki atışmalar da diziyi daha keyifli hale getirmiş.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Find Me in Paris

(Aile, Dram, Gençlik, Komedi)

İlk bölümü 14 Nisan 2018 tarihinde ZDF ve Hulu kan …

Devamını Oku

Family Business

(Komedi)

İlk sezonu 28 Haziran 2019 tarihinde Netflix platf …

Devamını Oku

Miracle Workers

(Fantastik, Komedi, Romantik)

2019 yılında yayınlanmaya başlayan ve ilk sezonu s …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.