Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Final Yapan Diziler Komedi Dizileri

Miss Lee

(Dram, Komedi)
391 Okunma
Final Yaptı

6.8
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk bölümü 25 Eylül 2019’da TVN kanalında yayınlanan Miss Lee; Dram ve Komedi türlerinde Güney Kore yapımı bir televizyon dizisidir.

Yönetmen: Dong-Hwa Han

Konusu


Lee Sun-Sim, elektronik sektöründe taşeronluk yapan bir firmada getir götür işlerini bakıyordur. Şirket, iflas etmek üzeredir ama kendisinin hiçbir şeyden haberi yoktur. En yakın arkadaşı şirketteki hisselerini Lee Sun-Sim’e satar ve ortadan kaybolur. Ailesinin mezar yerlerini ipotek ettirerek hisseleri alan Lee, şirket başkanının da ortadan kaybolmasıyla aniden kendisini şirketin başkanı olarak bulur.Hem şirketin iflas etmesini engellemek hem de parasını kurtarabilmek için elinden geleni yapacaktır. Bu konuda da en büyük yardımcısı diğer yöneticilerden farklı olarak işlere profesyonellikle yaklaşan Jin-Wook olacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Lee Chang-Yeop Park Do-joon
2 Sang-kyung Kim Yoo Jin-wook
3 Hyeri Lee Lee Seon-sim
4 Hyun-kyung Uhm Goo Ji-na
5 Ji-won Baek Choi Young-ja
6 Bong-sik Hyun Ha Eun-woo
7 Hee-tae Jeong Hwang Ji-sang
8 Si-Yul Jung
9 Eung-soo Kim Oh Man-bok
10 Hyung-Mook Kim Moon Hyeong-seok
11 Hwa-ryong Lee Song Young-hoon
12 Kim Ki Nam Myung In-ho
13 Kyung-hye Park

Yazar Yorumu


Miss Lee, tür olarak komedi ve dram olarak geçse de dramın ön planda tutulduğu ve kahkaha attırmaktan çok ara ara gülümseten bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, tek sezondan ve 16 bölümden oluşuyor ve hikayenin merkezinde de diziye adını veren Miss Lee yer alıyor. Şirkettte bir gün sıradan bir çalışanken ve getir götür işlerine bakarken patronun aniden ortadan kaybolmasıyla ve şirketin iflasa sürüklenmesiyle kendisini CEO olarak bulur. O andan itibaren de kendisinin nasıl bir değişime uğradığımı, sınırlarını zorladığını ve şirketin ayakta kalabilmesi için her yolu denediğini görüyoruz.

Dizi, içerisinde neredeyse hiç romantizmin yer almadığı nadir dizilerden galiba. Zaten Miss Lee de gerçekten çok güzel bir kadın olmasına rağmen hiçbir zaman bunu ön planda tutmayarak her zaman işiyle ilgilenen sıradan genç bir kadının azmini izlettiriyor. Kadın erkek ilişkilerinden çok profesyonel iş ilişkilerine, büyük balığın küçük balığı hile ile yeme çabalarına ve en umutsuz anda bile çalışanların aile gibi bir arada durarak kendilerini kimseye yem etmeme çabalarına şahit oluyoruz.

Diziyle ilgili söyleyebileceğim tek olumsuz yan hikayenin çok yavaş anlatılıyor oluşu. Bölümlerin çoğu şirkette ve fabrikada geçiyor. Bölümler ortalama 65-70 dakika arası sürüyor. İzlerken siz de fark edeceksiniz birçok sahnenin gereksiz yere diziye dahil edildiğini ve o sahnelerin ana hikayeye hiçbir katkısının olmadığını. Bunun dışında hikayeden oyunculuğa kadar çok başarılı ve anlam yüklü bir Kore dizisi izlediğimi söyleyebilirim.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Big Show Show

(Komedi)

İlk sezonu 6 Nisan 2020’de Netflix platformu …

Devamını Oku

Stranger Things

(Tuhaf Şeyler)

2016 ABD Yapımı Dram, Fantastik, Gerilim ve Korku  …

Devamını Oku

Farscape

(Macera, Dram, Bilim Kurgu)

1999-2003 yılları arasında Avustralya ve ABD ortak …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.