Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Komedi Dizileri

Bonding

(Dram, Komedi)
702 Okunma
Devam Ediyor

7.2
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk sezonu 24 Nisan 2019’da Netflix platformunda yayınlanan Bonding, Kara Mizah türünde Amerikan yapımı bir televizyon dizisidir.

Yönetmen: Rightor Doyle

Konusu


Lisedeyken çok yakın arkadaş olan Tiff ve Pete, yıllar sonra yeniden New York’ta bir araya gelirler. Tiff, gündüzleri yüksek lisans yaparken geceleri de dominatriks olarak çalışmaktadır. Pete ise kirasını ödeyebilmek için hem garsonluk yapmaya başlar hem de Tiff’in asistanı olur. Bonding, daha çok bdsm ve eşcinsellik temaları üzerinden ilerliyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Zoe Levin Tiff
2 Brendan Scannell Pete
3 Micah Stock Doug
4 Theo Stockman Josh
5 Kevin Kane Professor Charles
6 Stephanie Styles Kate
7 Alex Hurt Frank
8 Matthew Wilkas Rolph
9 D'Arcy Carden Daphne
10 Gianmarco Soresi Komedi Şovu Sunucusu
11 Gabrielle Ryan Portia
12 Charles Gould Fred
13 Leonard Berdick Leather Man
14 Jamar Greene Security Man
15 Stephen Reich Trevor
16 Alysha Umphress Murphy
17 Eric Berryman Andy
18 Jade Elysan Cat Dom
19 Chad Burris Baby Man
20 Veronique Chelarca Komedi Kulübü Garsonu
21 Martin Pfefferkorn Evsiz Adam
22 Joe Essig Douchbag
23 Matthew Risch Joe
24 Tansy Aslan Terrbiyecisi
25 Amy Bettina Chelsea
26 Manelich Minniefee Aslan
27 Rosanny Zayas Mom Dom
28 Robert Walker Jeffery Bob
29 Sho Suzuki Okul Yöneticisi

Yazar Yorumu


Netflix’in son zamanlarda eşcinsellik içeren birçok yapımına denk geliyoruz ve bu duruma alıştık. Ama eşcinsellik bu yapımların merkezinde yer almıyor. Bonding ise tamamen BDSM ve eşcinsseliği merkezine alan ve her bölümün ortalama 16 dakika sürdüğü bir dizi.

Bölümler o kadar kısa ki ne ara başlayıp bittiğini anlayamıyorsunuz. Dizide çok fazla konu olmasa da var olan hikayeler çok hızlı anlatılıyor. Başrolde yer alan Tiff, lise hayatı boyunca erkekler tarafından cinsel olarak kullanılmış bir karakter. Şu an ise dominatrikslik yaparak geçimini sağlıyor. Benim gibi çoğu kişi bu kelimeyi ilk defa duyuyordur. Kısacası, seks olmadan erkeklerin fantezilerini gerçekleştiriyor. Deri kıyafetler, kırbaçlar ve daha birçok aksesuar da bu işin parçası.Bunu yaparken de gücün ve hakimiyetin her zaman kendisinde olmasını sağlıyor. Bu nedenle de Sahibe May adıyla bu işi yapıyor. Bir bakıma erkeklerden öcünü de almış oluyor. 

Pete ise içine kapanık ve gay olduğunu çoğu kişiden saklayan kirasını ödeyebilmek için de Tiff’in asistanı olmayı kabul etmiş birisidir. Zamanla başkaları üzerinde hakimiyet kurmayı öğrenir. Bu da iki arkadaşın arasının açılmasına neden olur.

Dizi, kara mizah olarak başarılı bir yapım olmuş. Çünkü hem gülebiliyorsunuz hem de üzülüp duygusallaşabiliyorsunuz.  Her Netflix yapımında olduğu gibi sık sık toplumsal mesajlar da veriliyor. Bizim ülkemizde konusu itibariyle çok tutmayacak olsa bile bölümlerin çok kısa oluşundan dolayı izlemeye değer.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Limitless

(Sınırsız)

Limitless (Sınırsız), 2011 ABD yapımı, Türkçeye Li …

Devamını Oku

13 Reasons Why

(Nedenlerin 13 Sebebi)

13 Reasons Why,  2007 tarihinde Jay Asher tarafınd …

Devamını Oku

Why Women Kill

(Dram, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Ağustos 2019 tarihinde CBS kanalında …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.