Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Zomboat!

(Komedi)
146 Okunma
Devam Ediyor

6.4
YAZAR 6.0
PUAN 6.5

İlk bölümü 8 Ekim 2019 tarihinde Hulu ve ITV2 kanallarında yayınlanan Zomboat! , Komedi türünde İngiltere yapımı bir televizyon dizisidir.

Yaratıcılar: Adam Miller, William Hartley

Konusu


Kız kardeşler Kat ve Jo, bir sabah uyandıklarında zombi kıyametinin yaşadıkları şehir olan Birmingham’da başladıklarını fark ederler. Bu sırada her şeyden habersiz olan Sunny ve Amar da tren yolculuğu için istasyona gelmişlerdir. Bu dörtlünün yolları zombilerden kaçarken teknede kesişir ve beraber hayatta kalmaya çalışırlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Cara Theobold Jo
2 Leah Brotherhead Kat
3 Ryan McKen Amar
4 Hamza Jeetooa Sunny
5 Callum Kerr Jude
6 Jodie Saunders Julie Johnson
7 Rory Fleck Byrne Rob
8 Daniel Barnard Tren Görevlisi
9 Maja Bloom Zombi
10 Chloe Oliver Zombi
11 Leon Corbin Zombi
12 Rishi Rai Zombi
13 Sam Faruki Zombi
14 Matthew Aubrey Keiran
15 Amy Booth-Steel Chloe
16 Vahid Gold Gav
17 Rochenda Sandall

Yazar Yorumu


Zombileri merkezine alan dizi ve filmler son yıllarda çok popüler olmaya başladı. Bunların en başında da The Walking Dead geliyor. Zomboat! da bir sabah uyanıldığında zombi kıyametinin başladığı ve ama nasıl başladığına dair bilginin olmadığı bir hikayeyi konu alıyor. Dizi boyunca zombi dizilerine ve oyunlarına sıkça göndermeler de yapılıyor. Dizide hayatta kalmaya çalışan ve zombilerin yüzemeyeceklerine inanan 4 kişinin tekneyle Birmingham şehrinden çıkmaya çalışmalarını görüyoruz.

Bölümler kısa sürdüğünden sıkılmıyorsunuz ve ara ara eğlenip gülebileceğiniz sahneler de yer alıyor. Zombi kıyameti anlatıldığı için korku ve fantastik temaların yoğun olacağını düşünebilirsiniz ama öyle bir şey yok. Tamamen absürt komedi olarak ilerliyor ve eğlendirmeyi amaçlıyor. Ayrıca zombiler de diğer film ve dizilerde anlatıldığı tarzda bir vuruşta kafası kopacak yaratıklar gibi gösterilmiyor.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Team Kaylie

(Komedi)

İlk sezonu 23 Eylül 2019 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku

The Brink

(Komedi)

2015 yılında HBO ekranlarında yayınlanan The Brink …

Devamını Oku

Sweet/Vicious

(Aksiyon, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Kasım 2016 tarihinde MTV kanalında y …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.