Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Mythic Quest: Raven’s Banquet

(Komedi)
351 Okunma
Devam Ediyor

7.5
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

İlk bölümü 7 Şubat 2020’de Apple TV +’da yayınlanan Mythic Quest: Raven’s Banquet, Amerikan yapımı bir Durum Komedisidir.

Yaratıcılar: Rob McElhenney, Charlie Day, Megan Ganz

Yönetmen: David Gordon Green

Konusu


Dünyanın en çok oynanan MMORPG oyunlarından birisi olan Mythic Quest’in stüdyolarında geçen eğlenceli anlar anlatılıyor. Oyunda karşılaşılan sorunlara karşı geliştirilen yaratıcı fikirler ve ortaya çıkan komik durumlara yakından bakarken bir oyun geliştirmenin ne gibi aşamaları olduğuna şahit oluyorsunuz.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Elisha Henig Pootie Shoe
2 Rob McElhenney Ian
3 David Hornsby David
4 Charlotte Nicdao Poppy
5 F. Murray Abraham CW Longbottom
6 Caitlin McGee Sue
7 Imani Hakim Dana
8 Danny Pudi Brad
9 Reyn Doi
10 Humphrey Ker Paul
11 Caleb Thomas Erkek Arkadaş
12 Ashly Burch Rachel
13 Jessie Ennis Jo
14 Naomi Ekperigin Carol
15 Emily Berry Realtor
16 Stephenson Crossley Byron
17 Bobby Foley Brandon
18 Cristin Milioti

Yazar Yorumu


Mythic Quest: Raven’s Banquet, gerçekte var olamayan ve tamamen diziye özgü bir oyun. Ayrıca dizi, Ubisoft gibi dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi tarafından da destekleniyor. Dizinin her bölümünde oyunla ilgili birçok farklı sorunu görüyoruz. Tabii ki bu sorunlar da birçok farklı yaratıcı fikirle çözülüyor. Her zaman ortada bir fikir çatışması olsa da sonuç herkesi memnun ediyor.

Bir oyun yapmanın ve milyonlarca oyuncuya sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu bizlerin bilmesi çok da kolay değil. Bu durumun birçok aşaması var ve her aşama da kendi içerisinde farklı sorunları barındırıyor. Asla herkesi memnun edemiyorsun. Güncellemeler geldikçe farklı buglar ortaya çıkıyor, yenilikleri beğenen kadar beğenmeyen bir oyuncu kitlesi ortaya çıkıyor ve en önemlisi de bilgisayarı başında oyun oynayıp yayın yapan çocuklar bu oyun firmalarını istedikleri gibi yönlendirebiliyor. Her zaman istediklerini değil daha çok para kazandıran işleri yapman gerektiğini öğreniyorsun. İşte tüm bunları ve daha fazlasını dizide görebiliyorsunuz.

Hem oyun dünyasının içerisinde hissedip oyun yapımcılarıyla empati kurmak hem de sıkılmadan 30 dakikanızı geçirmek isterseniz bu diziye kesinlikle bir şans verin. Mythic Quest: Raven’s Banquet’i izledikten sonra oyunlarda yaptığınız her görevin ya da karşılaştığınız her hikayenin uzun tartışmalar ve fikirler sonrasında bizlere sunulduğunu anlamaya başlayacaksınız.

 

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Champaign ILL

(Dram, Komedi)

2018’in kasım ayının sonlarında izleyicilerl …

Devamını Oku

Office Girls

(Komedi, Romantik)

İlk bölümü 21 Ağustos 2011’de TTV Main Chann …

Devamını Oku

Miss Lee

(Dram, Komedi)

İlk bölümü 25 Eylül 2019’da TVN kanalında ya …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.