Yazar: Cem

Aile Dizileri Komedi Dizileri Popüler Diziler Romantik Diziler

The Big Bang Theory

(Büyük Patlama Teorisi)
222 Okunma
Devam Ediyor

8.2
YAZAR 7.8
PUAN -
İlk Sen Oyla !

The Big Bang Theory veya kısaca TBBT, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmış Amerikan durum komedisi. İlk kez 24 Eylül 2007‘de CBS‘de yayınlanmıştır.

Prodüksiyonu Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions tarafından yapılan dizi, 2009 yılında Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi komedi dizisi seçilmiş ve Jim Parsons da canlandırdığı Sheldon Cooper karakteri ile komedi dalında bireysel başarı ödülü almıştır.

Dizinin müziği Barenaked Ladies adlı grup tarafından yazılmıştır. Şarkı, evrenin büyük patlamadan günümüze kadarki değişimini anlatır.

Konusu


Kaliforniya’nın Pasadena şehrinde geçen dizi beş ana karakter etrafında gelişiyor: Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon‘ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny’nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor. Konu Özeti: Güzel ve seksi bir kız olan Penny ve yeni taşındığı apartmanında yan komşuları olan iki tam anlamıyla inek diye tabir edilen iki genç arasındaki olaylar anlatılıyor. Zekidirler ama diğer tüm inekler gibi sosyal hayatları berbattır. Penny onlara yardım edebileceğini düşünür.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Johnny Galecki Leonard Hofstadter
2 Jim Parsons Jim Parsons
3 Kaley Cuoco Penny
4 Simon Helberg Howard Wolowitz
5 Kunal Nayyar Raj Koothrappali
6 Melissa Rauch Bernadette Rostenkowski
7 Mayim Bialik Amy Farrah Fowler

Yazar Yorumu


Arkadaşlar harika bir Amerikan komedi dizisi şuan 10 uncu sezonunu yapıyor iyi olmasaydı zaten bu kadar sezon ayakta kalamazdı. Genelde İnek diyerek tabir ettiğimiz kişiler hayatını öğrenmeye adadıkları için aşk meşk olaylarında başarısızlardır  işte bu TBBT ‘de 2 tane ineğin kahkaha dolu hayatını konu alıyor. Dizide Bazı konuşmalar bize komik gelmeyebilir amerikan kültürü ile bizim komedi kültürümüz bazı konularda uyuşmuyor onlara göre komik görünenler bize göre olmayabiliyor.
3 Yorum
 1. User Avatar
  Cemile şenel

  Çok bölüm izledim fakat hiç sarmadı. Birde 10 sezon olunca, açıkası vazgeçtim.

  • User Avatar
   Cem

   Yazımda belirtiğim gibi Amerikan komedisi her kesimi sarmayabilir onlara göre kahkaha konusu olabilir ancak bizi gülümsetmeyebilir 🙂 Yorumunuz için Teşekürler

 2. User Avatar
  Niyazi Serek

  İlk 9-10 sezonunu birkaç hafta içerisinde izlemiştim. Bu kadar çok güldüğümü de hatırlamıyorum. Çoğunlukla Amerikan kültürüne ait espriler bize uymasa da bu dizinin ayrı bir çekiciliği var. Sheldon’ın varlığı bile gülmeniz için yeterli bir sebep. Zaten her bölüm 20 dakikadan oluştuğu için sıkılmıyorsunuz da.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

American Gods

(Amerikan Tanrıları)

American Gods, 2017 ABD yapımı gizem, bilim kurgu  …

Devamını Oku

Criminal Minds

(Suç, Dram, Gizem)

Criminal Minds, ilk yayınına 22 Eylül 2005 tarihin …

Devamını Oku

Sherlock

Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle‘ın aynı adı …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...