The Big Bang Theory | Diziöneri.com
Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
12SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
22DAKİKA
6.2PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.3IMDb
7.8YAZAR
The Big Bang Theory
Amerikan Durum Komedisi

The Big Bang Theory veya kısaca TBBT, Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmış Amerikan durum komedisi. İlk kez 24 Eylül 2007‘de CBS‘de yayınlanmıştır.

Prodüksiyonu Warner Bros. Television ve Chuck Lorre Productions tarafından yapılan dizi, 2009 yılında Televizyon Eleştirmenleri Derneği tarafından en iyi komedi dizisi seçilmiş ve Jim Parsons da canlandırdığı Sheldon Cooper karakteri ile komedi dalında bireysel başarı ödülü almıştır.

Dizinin müziği Barenaked Ladies adlı grup tarafından yazılmıştır. Şarkı, evrenin büyük patlamadan bu güne değişimini anlatır.

The Big Bang Theory dizi öneri
DEVAM EDİYOR
12 sezon
22 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI8.3
YAZAR PUANI7.8
ZİYARETÇİ PUANI6.2
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Kaliforniya’nın Pasadena şehrinde geçen dizi beş ana karakter etrafında gelişiyor: Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan iki üstün zekalı ev arkadaşı olan deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper, garson ve oyunculuğa hevesli sarışın karşı komşuları Penny, Leonard ve Sheldon‘ın doktorası olmayan uzay mühendisi tuhaf iş arkadaşları Howard Wolowitz ve yine aynı yerde çalışan astrofizikçi Rajesh Koothrappali. Bu dört erkeğin bilime ve bilim kurguya olan ilgileri ve zekaları, Penny’nin sosyal beceri ve normal davranışlarıyla yan yana gelince komik sonuçlar doğuruyor.

Konu Özeti: Güzel ve seksi bir kız olan Penny ve yeni taşındığı apartmanında yan komşuları olan iki tam anlamıyla inek diye tabir edilen iki genç arasındaki olaylar anlatılıyor. Zekidirler ama diğer tüm inekler gibi sosyal hayatları berbattır. Penny onlara yardım edebileceğini düşünür.

OyuncularOyuncular
Johnny Galecki Leonard Leakey Hofstadter
Jim Parsons Sheldon Lee Cooper
Kaley Cuoco Penny
Simon Helberg Howard Wolowitz 
Kunal Nayyar Rajesh Ramayan Koothrappali
Sara Gilbert Leslie Winkle
Melissa Rauch Bernadette Rostenkowski
Mayim Bialik Amy Farrah Fowler
Yayın KanalıYayın Kanalı
CBS
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Arkadaşlar harika bir Amerikan komedi dizisi şuan 10 uncu sezonunu yapıyor iyi olmasaydı zaten bu kadar sezon ayakta kalamazdı. Genelde İnek diyerek tabir ettiğimiz kişiler hayatını öğrenmeye adadıkları için aşk meşk olaylarında başarısızlardır  işte bu TBBT ‘de 2 tane ineğin kahkaha dolu hayatını konu alıyor. Dizide Bazı konuşmalar bize komik gelmeyebilir amerikan kültürü ile bizim komedi kültürümüz bazı konularda uyuşmuyor onlara göre komik görünenler bize göre olmayabiliyor.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri