Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Komedi Dizileri

Legal High

(Dram, Komedi)
240 Okunma
Final Yaptı

7.3
YAZAR 8.0
PUAN 8.0

İlk bölümü 8 Şubat 2019 tarihinde yayınlanan Legal High, Dram ve Komedi türlerini içerisinde barındıran hukuk ve adalet temalı bir Güney Kore dizisidir.

Yönetmen: Kim Jung-Hyun

Konusu


Legal High, hukuk ve adalete bakış açıları farklı olan 2 avukatın etrafında dönüyor. Bir tarafta % 100 dava kazanma başarısına sahip ve yasalarla istediği gibi oynayabilen bir avukat, diğer taraftaysa adaleti savunan ve suçluların ceza alması gerektiğine inanan acemi bir avukat yer alıyor. Bu iki avukat bir süre sonra beraber çalışmak zorunda kalıyorlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Goo Jin Go Tae-rim
2 Eun-Su Seo Seo Jae-in
3 Yoon Bak Kang Ki-seok
4 Jeong-an Chae Min Joo-kyeong
5 Yoo-sang Jang Kim Yi-soo
6 Sang-Hoon Jung Yoon Sang-goo
7 Byeong-ok Kim Bang Dae-han
8 Soon-jae Lee Koo Se-joong
9 Ye-Won Mun Yoon Sang-goo

Yazar Yorumu


Legal High‘ın tek sezonluk bir dizi olması benim için tam bir hayal kırıklığı. Çünkü izlerken gerçekten eğleniyordum ve 16 bölümü de sıkılmadan izlemiştim. Hukuk üzerinden de başarılı bir komedi dizisinin yapılabileceği de böylece kanıtlandı.

Dizi, birbirlerinden tamamen farklı olan iki avukat üzerinden ilerliyor. İdama mahkum olmuş bir mahkumu bile beraat ettirebilecek kadar başarılı ama bir o kadar da paraya düşkün olan bir avukat ile henüz acemilik döneminde olan ve başlarda kendisine hiç güveni olmayan bir avukatı konu alıyor. Dizi boyunca adaletin nasıl yönlendirilebileceğini görüyoruz. Doğru bir araştırma ve savunmayla gerçekten suçlu olan kişilerin bile iyi bir avukat sayesinde serbest bırakılabileceğini, masumların ise ceza alabileceklerine şahit oluyoruz. Bu sahneler dizinin komedi kadar dramı da içerdiğini gösteriyor.

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Warrior

(Aksiyon, Dram, Tarih)

İlk bölümü 5 Nisan 2019 tarihinde Cinemax kanalınd …

Devamını Oku

El Recluso

(Dram, Gerilim)

İlk bölümü 25 Eylül 2018’de Telemundo kanalı …

Devamını Oku

Spartacus

Spartacus, yani bizim tabirimiz ile Spartacüs 🙂 Tü …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.