Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Gizem Dizileri Yoklukta İzlenir

Dark Matter

(Uzay Dizisi)
679 Okunma
Final Yaptı

7.5
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

Dark Matter, 2015 kanada yapımı aksiyon, bilimkurgu, dram ve gizem uzay dizisi. Senaryo Robert C. Cooper, Joseph Mallozzi ait.

Konusu


Uzak bir uzay gemisinin altı kişilik mürettebatı, uzayın uzaklarında uyanır. Hatıraları anıları silinmiştir, kim oldukları veya gemiye nasıl bindiklerini hatırlamazlar. Kimliklerinin tek ipucu silahlarla dolu bir kargo bölmesi ve bir hedef: bir savaş bölgesi haline gelmek üzere olan uzak bir madencilik kolonisi. Kimin tarafında oldukları hakkında bir fikirleri yok, ölümcül bir kararla karşı karşıyalar. Geçmişte yaşadıklarına sırt mı  çevirecekler yoksa geçmişleri onlarla birlikte gelecek mi?

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Melissa O'Neil İki
2 Anthony Lemke Üç
3 Alex Mallari Jr. Dört
4 Zoie Palmer The Android
5 Jodelle Ferland Beş
6 Roger Cross Altı
7 Marc Bendavid Bir

Yazar Yorumu


Dark Matter Dark Horse Comics’in Dark Matter adlı çizgi romanından uyarlanan Dark Matter, enkaz halindeki uzay gemisinde hafızasını kaybetmiş halde uyanan ve neden orada olduğuna dair hiçbir fikri olmadan bu sırrı çözmeye çalışan altı kişilik bir mürettebatın hikayesini anlatır. Dark Matter şuan 3 üncü sezonunda güzel bir uzay dizisi sıradan uzay dizileri gibi değil diğer bölümde ne olacağını merak ettiriyor. Her bölümde gizemini koruyan bir dizi. Bazı sahneler saçma gelebilir öyle ki bilim kurgu ve uzay olunca konu hoşgörü ile karşılamak gerekir. Bence boş zamanınızı dolduracak güzel bir dizi. Yoklukta gideri var anlayacağınız . Ayrıca Diz Final Yaptı ve 3 Sezon’da Bitti.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Aslı Gözer

    Hafızaları silinmiş bir grup kötülükle dolu insanın iyi birer uzay gemisi mürettebatı oluşu ve artık iyilik için çabalamaları anlatılıyor olsa da uzay sahneleri gerçekten etkileyiciydi. Ama kesinlikle final yapmaması gereken bir diziydi. Başka bir boyuttan gelen düşman filosunu nasıl durdurabileceklerini merak içinde bekliyordum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Six

(Altı)

Six, Aksiyon, Dram, Savaş, Tarih türünde ABD  …

Devamını Oku

Cleaning Up

(Dram)

2019’da izleyicilerle buluşan Cleaning Up, D …

Devamını Oku

Glitch Techs

(Aile, Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu)

İlk bölümü 21 Şubat 2020’de Nickelodeon ve N …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...