Yazar: Kürşat Kanepeci

Final Yapan Diziler Gençlik Dizileri Komedi Dizileri Yoklukta İzlenir

Everything Sucks!

(Komedi, Gençlik)
509 Okunma
Final Yaptı

7.5
YAZAR 7.5
PUAN 7.5

Everything Sucks!, 2018 yılında izleyicilerle buluşan Komedi ve Gençlik türlerini içerisinde barındıran lise temalı bir Amerikan dizisi.

Yaratıcılar: Ben York Jones, Michael Mohan

Konusu


1996 yılında Boring adlı kasabada geçen dizinin merkezinde liseli gençler yer alıyor. Cinselliği ve aşkı yeni yeni keşfeden bu liseli gençlerin maceralarını konu alan Everything Sucks! , aynı zamanda lezbiyen olan Peyton Kennedy’nin yaşadığı zorluklara rağmen ürkek bir genç kadına dönüşme hikayesini ekranlara getiriyor. Dizide, günümüz internet gençliğinden farklı olarak video kaset çağındaki gençlerin nasıl zorluklar yaşadıklarını görebilirsiniz.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jahi Di'Allo Winston Luke O'Neil
2 Peyton Kennedy Kate Messner
3 Patch Darragh Ken Messner
4 Claudine Mboligikpelani Nako Sherry O'Neil
5 Quinn Liebling Tyler
6 Elijah Stevenson Oliver
7 Rio Mangini McQuaid
8 Sydney Sweeney Emaline
9 Abi Brittle Leslie
10 Nicole McCullough Jessica Betts
11 Zachary Ray Sherman Leroy O'Neil
12 Connor Muhl Scott Pocket
13 Jalon Howard Cedric Williams
14 Ben York Jones Mr. Stargrove

Yazar Yorumu


Dizi kesinlikle orta yaş ve üstüne hitap edemiyor. Her ne kadar IMDB puanı yüksek ve kendine özgü tutkulu bir seyirci kitlesine sahip olsa da sadece gençlerin diziyi son saniyesine kadar izleyebileceğini söyleyebilirim. Bu yüzdendir ki Netflix de 2. sezonu çıkarmak konusunda kararsız. Birçok Netflix abonesi, dizinin ilk bölümünü tamamlayamadan kapatmış.

Olumlu yönlerine gelecek olursak da ergenlik çağına yeni girmiş birisiyseniz veya ergen bir çocuğunuz varsa bu diziyi izleyerek çocuğunuzla empati kurma kurma yeteneğinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca dizi, farklı yönde bir cinsel tercihe sahip bir lise öğrencisine karşı diğer öğrencilerin ne kadar acımasız olabileceğini gözler önüne seriyor.

Sonuç olarak Everything Sucks! kesinlikle eğlenceli bir dizi. Her ne kadar cinselliği ve aşkı yeni yeni keşfetmenin liseliler üzerindeki etkilerini izlemek sıkıcı gibi görülse de yaşadıkları o heyecana bir izleyici olarak kendinizi kaptırabilirsiniz. Genç olmanın günlük mücadelelerini seyrederken 23 dakikanın nasıl geçtiğini anlamayacağınıza bahse girerim.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Cem

    Ne yazık ki Everything Sucks! 2 sezonu olmayacak Netflix çekmeme kararı almış. 90’ların gençliğini konu alıyor. Bilemiyorum 30 dakika’dan 10 bölümlük çerezlik bir dizi. Zaman geçirtebilir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Turn Up Charlie

(Komedi)

15 Mart 2019 tarihinde ilk sezonu 8 bölüm olarak N …

Devamını Oku

Zomboat!

(Komedi)

İlk bölümü 8 Ekim 2019 tarihinde Hulu ve ITV2 kana …

Devamını Oku

The Hollow

(Aile, Animasyon, Dram, Fantastik, Gizem)

İlk bölümü 8 Haziran 2018 tarihinde Netflix platfo …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.