Yazar: Cem

Animasyon Dizileri

Afro Samurai

(Anime Dizi)
251 Okunma
Final Yaptı

7.8
YAZAR 8.1
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Afro Samurai, Japon – ABD ortak yapımı Aksiyon, Çizgi, Dram, Fantastik, Macera türünde Anime dizi. Yönetmen Fuminori Kizaki. Senaryo Takashi Okazaki ya aittir.

Konusu


Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara”lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder.Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro’yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Samuel L. Jackson Afro Samurai
2 Phil LaMarr Brother 1
3 Yuri Lowenthal Kuma
4 Greg Eagles Brother 6
5 Terrence 'T.C.' Carson Sword Master
6 John DiMaggio Brother 2

Yazar Yorumu


Seslendirenler arasında Samuel L. Jackson görünce başta inanamadım ama gerçek. Senaryo açısından gayet sağlam bir anime ancak tek sıkıntı bölüm süreleri çok kısa yaklaşık 25 dakika. Buda biraz can sıkıcı. Anime başlıyor bir bakmışsın bitiveriyor sürükleyici olduğu için hiç bir şey anlamıyorsun. Hikaye Afro’nun babasının intikamını almaya uğraşmasını ele alıyor.

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 7/10
Müzikler: 8/10
Genel: 7/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Tengen Toppa Gurren Lagann

(Anime Dizi)

Gurren Lagann, 2007 Japon yapımı Bilim Kurgu, Aksi …

Devamını Oku

Dragons: Rescue Riders

(Animasyon, Macera, Komedi)

İlk sezonu 27 Eylül 2019 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku

Ghost in the Shell: SAC_2045

(Aksiyon, Animasyon, Bilim Kurgu)

İlk sezonu 23 Nisan 2020’de Netflix platform …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...