Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
1SEZON
Japonya
124DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
7.8IMDb
8.1YAZAR
Afro Samurai
Anime Dizi

Afro Samurai, Japon – ABD ortak yapımı Aksiyon, Çizgi, Dram, Fantastik, Macera türünde Anime dizi. Yönetmen Fuminori Kizaki. Senaryo Takashi Okazaki ya aittir.

Afro Samurai Anime Dizi
FİNAL YAPTI!
1 sezon
124 dakika
Japonya
Japonya
IMDB PUANI7.8
YAZAR PUANI8.1
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Alternatif bir gerçeklikte Japonya halen feodal bir yapıyla yönetilmektedir. Aşırı gelişmiş bilim ve tekniğe rağmen sosyal hayat tarihin bu döneminde takılı kalmıştır. Samuraylar, ninjalar ve rahipler; robotlar, cyborglar ve nice uygunsuz yaratımla birlikte Japon topraklarını kana bulamaktadır. Bu tuhaf ve kırılmış gerçeklikte, Afro adında küçük bir çocuk babasının bir düelloda vahşi bir şekilde katledilmesine şahit olur. Efsaneye göre babasının taşıdığı “1 Numara”lı kafa bandı insanlara tanrısal özellikler bahşetmektedir. Ancak, “1 Numara” ile dövüşme hakkı, hiyerarşik olarak, yalnızca “2 Numara”lı kafa bandının sahibine aittir. Afro babasının ölümü ile yeni “1 Numara”nın doğumuna tanıklık eder.Bu andan itibaren yalnızca intikam için yaşayan Afro, kan, vahşet ve yıkım dolu bir yaşamın ardından “2 Numara”lı kafa bandını ele geçirir. Ancak, her kafa bandı sahibine büyük bir lanet yüklemektedir; zira, “1 Numara”ya ulaşabilmenin yolu “2 Numara”yı öldürmekten geçmektedir. Afro, “1 Numara”ya giden yolunda kendi kafa bandına sahip olmak isteyen sayısız rakip ile mücadele etmek zorunda kalacaktır. Afro’yu geride bıraktığı vahşetin de ötesinde bir yıkım beklemektedir.

OyuncularOyuncular
Samuel L. Jackson Afro Samurai
Phil LaMarr Brother 1
Yuri Lowenthal Kuma
Greg Eagles Brother 6
Terrence 'T.C.' Carson Sword Master
John DiMaggio Brother 2
Yayın KanalıYayın Kanalı
Fuji Television
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Seslendirenler arasında Samuel L. Jackson görünce başta inanamadım ama gerçek. Senaryo açısından gayet sağlam bir anime ancak tek sıkıntı bölüm süreleri çok kısa yaklaşık 25 dakika. Buda biraz can sıkıcı. Anime başlıyor bir bakmışsın bitiveriyor sürükleyici olduğu için hiç bir şey anlamıyorsun. Hikaye Afro’nun babasının intikamını almaya uğraşmasını ele alıyor.

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 7/10
Müzikler: 8/10
Genel: 7/10

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri