Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
16SEZON
Japonya
24DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.2IMDb
8.7YAZAR
Bleach
Anime Dizi

Bleach, Zombie Powder’ın mangası Tite Kubo tarafından yaratılmış olan bir manga serisidir. Haftalık bölümleri Haftalık Shonen Jump dergisinde 2001’den beri yayınlanmaktadır. Animeye de uyarlanmış olan BLEACH’in ayrıca dört anime filmi, bir rock müzikali ve birçok video oyunu vardır. BLEACH’in mangası Japonya’da toplamda 80 milyonun üzerinde satmıştır.

Bleach Anime Dizi
FİNAL YAPTI!
16 sezon
24 dakika
Japonya
Japonya
IMDB PUANI8.2
YAZAR PUANI8.7
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Ichigo Kurosaki, ruhları görmek gibi özel bir yeteneği olan, asi bir gençtir. Hikaye, tuhaf giyinmiş bi yabancı birdenbire Ichigo’nun yatak odasında görünmesiyle başlar. Bu yabancı onun kendisini görmesine şaşıran Shinigami Rukia Kuchiki’dir.

Tartışmaları bir hollow (şeytani ruh)’un ortaya çıkmasıyla kesilir. Rukia, Ichigo’yu korumaya çalışırken dövüş esnasında ciddi bir şekilde yaralanınca güçlerinin yarısını (onun hollowla karşılaşabilecek seviyeye gelmesini umarak) Ichigo’ya vermeye karar verir. Ichigo istemsizce Rukia’nın güçlerinin hepsini alır ve hollowu kolayca yener.

Sonraki gün Rukia transfer öğrenci olarak Ichigo’nun sınıfına gelir. Şaşırdığı üzere Rukia normal bir insan gibi görünmektedir. Rukia, kendini, insan dünyasında kalmak zorunda bırakan şeyin Ichigo’nun normal olmayan gücü yüzünden kendi gücünün hepsini emmesi olduğunu düşünmektedir. Bu yüzden yeteneklerinin iyileşmesini beklerken gigai (yapay insan vücudu) kullanır. Bu sırada Ichigo da Rukia’nın Shinigamilik (hollowları yoketme ve ruhları öteki dünyaya yollama) görevini üstlenmek zorunda kalır.

OyuncularOyuncular
Johnny Yong Bosch Ichigo Kurosaki
Michelle Ruff Rukia Kuchiki
Stephanie Sheh Orihime Inoue
Jamieson Price Yasutora 'Chad' Sado
Derek Stephen Prince Uryu Ishida
Kirk Thornton Narrator
Wally Wingert Renji Abarai
Steve Staley Toshiro Hitsugaya
Yayın KanalıYayın Kanalı
TX Network
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Senaryosu uçuk kaçık animeleri sevmeyenlere baştan iki hayalet görmeleriyle devam etmeyecekleri türden bir anime; fakat işin aslı bende farklı etki yaratmış olmasıdır… Hikaye ilerledikçe hele de olayların ne olduğunu baş kahraman ichigo ile anlamaya başladıkça artık geri dönüşü olmayan bir animedir, bitirmeden başından kalkamazsınız benden söylemesi …

İyi Yanları:
aksiyonu bol kahkahası bol , karakterleri kendine has değişik hoş güzel bir animedir …

Kötü Yanları:
Eninde sonunda iyiler kazanır. İyi güzel tamam herkes bunu ister demeyin şimdi , niye diyecek olursanız ilerleyen bölümlerde artık seri sonlarına gelince hep biliyorum havasına geçiyorsunuz çünkü iyiler kazınır olmuş hep, artık tahmini zor değil… öyle işte ama bu dövüş sahnelerinden aldığın heyecanı engellemiyor doğrusu …

Sonuç:
İzlemeniz gereken bir anime bana göre. Hele de aksiyonu seviyorum diyorsanız tam size göre…

Çizim/Animasyon: 8/10
Hikaye: 10/10
Karakterler: 9/10
Müzikler: 8/10
Genel: 9/10

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri