Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
1SEZON
Japonya
24DAKİKA
9.3PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.4IMDb
8.1YAZAR
Tengen Toppa Gurren Lagann
Anime Dizi

Gurren Lagann, 2007 Japon yapımı Bilim Kurgu, Aksiyon, Dram, Komedi, Macera türünde Anime dizi. Senaristleri Kazuki Nakashima, Masahiko Ôtsuka, Hiroshi Yamaguchi, Shôji Saeki, Kurasumi Sunayama tarafından yazılmıştır.

gurren lagann anime dizi öneri
FİNAL YAPTI!
1 sezon
24 dakika
Japonya
Japonya
IMDB PUANI8.4
YAZAR PUANI8.1
ZİYARETÇİ PUANI9.3
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Gelecekte insanlar, yer altına kurdukları köylerde yaşamaktadırlar. Yeryüzünden kendilerini izole eden bu insanlar, sık sık gerçekleşen depremler yüzünden sürekli daha derine inmişlerdir. Yer altındaki köylerden biri olan Jeeha’da yaşayan ve ailesini yıllar önce bir depremde kaybeden Simon, köydeki en iyi kazıyıcılardan biridir. Simon, birgün kazısı esnasında garip bir alet bulur, bunun üzerine “Gurren Brigade”in lideri olan Kamina, Simon’u çetesinin bir üyesi yapar. Kamina, yaşadığı deliğin üstünde bir hayat olduğunu düşünmekte ve bu delikten kaçmayı düşlemektedir. Ancak Simon ve Kamina’nın kaçma teşebbüsleri hep başarısızlıkla sonuçlanmıştır. Yine başarısızlıkla sonuçlanan bir kaçma teşebbüsünün ardından Kamina hapse, Simon ise kazma işine gönderilir. Ancak bu kazıyı diğerlerinden farklı yapan Simon’un keşfidir. Ancak bu sırada gerçekleşen depremle, yeryüzünden Simon’un köyüne bir robot ve genç bir kız düşer. Yoko adındaki bu kıza robotla dövüşünde Kamina yardım eder ancak pek etkili olamazlar. Simon, Yoko ve Kamina’yı bulduğu şeye götürür. Bu, vücudunda yüz olan küçük bir robottur. Simon’un Lagaan adını verdiği bu robotun yardımı sayesinde yeryüzüne çıkan kahramanlarımızı daha fazla dev robot, macera ve bilinmeyen bir dünya beklemektedir.

OyuncularOyuncular
Yuri Lowenthal Simon
Kana Asumi Kiyal
Steve Blum Leeron Littner
Johnny Yong Bosch Rossiu
Dave Bridges Kamina
Yukari Fukui Nia Teppelin
Barbara Goodson Kunba
Kyle Hebert Kamina
Nobuyuki Hiyama Viral
Bridget Hoffman Old Nia Teppelin
Marina Inoue Yoko Littner
Shizuka Itô Boota
Tetsuya Kakihara Simon
Katsuyuki Konishi Kamina
Yayın KanalıYayın Kanalı
TX Network
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Mükemmel bir kurgu ve şahane çizimleriyle mutlaka izlenmesi gereken bir seri Gurren Lagann. Animede Yeraltı şehrinden mavi gökyüzünü görebilmek için kaçmaya çalışan maceraperest 2 kardeşin bol aksiyonlu ve dramatik macerası konu ediliyor.. Bazı sahnelerde heyecanlanırken kiminde çok duygulandım.. Mecha tarzı olmasına rağmen kullandıkları robotumsu makinalar çok güzel tasarlanmış.. Özellikle kullanıcısının ruh haline göre hareket etmeleride güzel düşünülmüş.. Kısacası bu anime şaheserini izlemeden geçmeyin

Çizim/Animasyon: 9/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 8/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri