Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
1SEZON
Japonya
24DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.1IMDb
7.7YAZAR
Elfen Lied
Anime Dizi Elf Şarkısı

Elfen Lied, Elf Şarkısı Lynn Okamoto tarafından oluşturulmuş bir Japon manga ve anime serisidir. Japonya’da Şūeişa tarafından Haftalık Young Jump dergisinde yayınlanan Elfen Lied yirmi cildin tamamlanması ile sonlanmıştır. Anime uyarlaması 25 Temmuz 2004 Japonya’da, manga henüz tamamlanmamışken yayınlanmaya başladı. Bu durum animenin konusunun bazı noktalarda mangadan ayrılmasına yol açtı. Fazladan bir OVA bölümü 21 Nisan 2005’te çıkarıldı. Anime 13 bölüm sürdü. Dikkat Elfen Lied aşırı bir şekilde duygusal ve fiziksel şiddet içermektedir.

Elfen Lied ismi Almanca’dır. Elf Şarkısı anlamına gelmektedir.

Elfen Lied Anime Dizi Öneri
FİNAL YAPTI!
1 sezon
24 dakika
Japonya
Japonya
IMDB PUANI8.1
YAZAR PUANI7.7
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

İnsanların bir sonraki evrimi olduğuna inanılan Dicloniuslar, bilim insanları tarafından insanlığın düşmanı olarak sıfatlandırılmıştır. Normal insanlardan fiziksel olarak tek farkları iki boynuzlu olmalarıdır. Oysa çok farklı bir silahları daha vardır, hatta bu tehlikeli silahla doğmuşlardır. Bu tehlikeli silahın bilimsel adı vektördür. Vektörler, normal insanların göremediği ortalama 2 mt. uzunluğundaki kollardır. Öldürmeye eğilimli Dicloniuslar, bu silahı kullanmayı öğrendiklerinde insanlığı yok etmeye çalışan varlıklar olurlar. Bunun için önleme ihtiyaç duyan bilim insanları, doğan bütün boynuzlu çocukları ya öldürür, ya da lablarda denek olarak kullanmak için hapsederler.

Bir gün bu lablardan kaçmayı başaran bir Diclonius, insanların arasına karışır. Adı Lucy olan bu Diclonius, kaçarken başına aldığı bir kurşun darbesiyle hafızasını kaybetmiş ve kişiliği bölünmüştür. Sabaha karşı denizi izlemeye gelen iki kuzen Yuka ve Kouta, sadece “nyuu” diyebilen iki boynuzlu çıplak bir kızla karşılaşırlar. Nyuu’yu evlerine götürürler ve onunla yaşarlar. Ama Nyuu’nun hafızası zaman zaman yerine gelir ve o zaman acımasız katil Lucy’ye dönüşür.

İnsanlığın yok olmasını engellemek isteyen bilim insanları Lucy’yi öldürmek zorundadırlar. Bunun için önce Nana (7 numara) daha sonra da Mariko (35 numara)yı kullanmalıdırlar.

Evi zamanla Yuka, Mayu ve Nana ile dolan Kouta, zaman içerisinde unuttuğu bazı şeyleri hatırlayacaklardır…

OyuncularOyuncular
Sanae Kobayashi Lucy
Chihiro Suzuki Kota
Mamiko Noto Yuka
Adam Conlon Kohta
Nancy Novotny Yuka
Kira VincentDavis Emiko Hagiwara Mayu
Yuki Matsuoka Nana
Hitomi Nabatame Shirakawa
Osamu Hosoi Kurama
Masakazu Kohara Researcher
Jôji Nakata Bando
Kinryû Arimoto Chief Kakuzawa
Maria Yamamoto Kanae
Yayın KanalıYayın Kanalı
AT-X
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Dinlerken insanı alıp götüren jenerik müziğiyle, aşırı şiddet ve yoğun dram içeren senaryosu ile ilk bölümden 14. final bölümüne kadar sıkılmadan kendini izlettiren başarılı bir animasyon filmi olmuş. Çizimlerde gayet kaliteliydi. Baştan sona türkçe altyazılı olarak izledim. Seyretmeyenler varsa tavsiye ederim. Ve bitince büyük boşluk yaratan nadir animelerden biri bana göre.

Çizim/Animasyon: 10/10
Hikaye: 10/10
Karakterler: 10/10
Müzikler: 10/10
Genel: 10/10

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri