Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Young Justice

(Animasyon Dizi)
327 Okunma
Devam Ediyor

8.7
YAZAR 9.0
PUAN 7.5

2010 yılında yayınlanmaya başlayan Young Justice, 2 sezonluk serüveninin ardından 2019 yılında 3. sezonuyla tekrar izleyicilerle buluşan Amerika yapımı bir animasyon dizisi.

Yaratıcılar: John Broome, Nick Cardy, Tom Grummett, Bob Haney, Tony S. Daniel, Geoff Johns, Marv Wolfman, Bob Kane, George Perez, Gardner Fox, Jerry Ordway, Karl Kesel, Irv Novick.

Konusu


Justice League üyelerinin genç ve tecrübesiz yardımcılarının bu durumdan sıkılıp adaleti sağlayabilmek için kendi aralarında kurdukları Young Justice ekibi, birçok kahramanlık yaparak kendilerini kanıtlamaya çalışıyor. 2. sezonun sonunda bir ekip üyesinin yok oluşuyla biten dizi, 2019 yılında tekrardan izleyicilerle buluştu. 3. sezon, Justice League’in dağılışını ve meta insanların ortaya çıkışını konu ediyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jesse McCartney Dick Grayson
2 Danica McKellar M'gann M'orzz
3 Nolan North Conner Kent
4 Khary Payton Kaldur'ahm
5 Stephanie Lemelin Artemis Crock
6 Jason Spisak Wally West
7 Bruce Greenwood Batman
8 Masasa Moyo Cat Grant
9 Crispin Freeman Roy Harper
10 Kevin Michael Richardson J'onn J'onzz
11 Phil LaMarr Aquaman

Yazar Yorumu


Young Justice, 2010 yılında başladığında herkes çok sevmişti. Çünkü artık arka planda kalan birçok süper kahraman bu animasyon dizisi ile akıllarımıza kazındı. Ama maalesef sadece 2 sezon süren bu serüven 2019 yılında Young Justice: Outsiders adıyla geri döndü. Hem de birçok yeni süper kahraman ve süper kötüyü de içinde barındırıyor. Ayrıca Justice League’i de bu dizinin içerisinde izlemiş oluyoruz.

Animasyon, kesinlikle çok başarılı bir yapım ve ben izlerken eksik veya hatalı bir duruma rastlamadım. Hatta DC’nin birçok süper kahraman dizisine göre daha başarılı olmuş. IMDB puanı ve izleyici yorumları da bunu kanıtlıyor. İzlerken sadece kahramanlıkları değil genç süper kahramanların hatalarından nasıl ders çıkarttıklarını da görüyoruz. İlk başlarda gördüğümüz tatmin olmayan egolar yerini empatiye ve olgun bir şekilde düşünmeye bırakıyor.

Çizim/Animasyon: 9/10
Hikaye: 8/10
Karakterler: 9/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

1 Yorum
  1. User Avatar
    Tarık Çelik

    İlk 2 sezonu kesinlikle efsaneydi. Ama 2. sezonun sonunda diziyi bitirme kararı aldılar ve final bölümü hepimizi hem üzmüş hem de merak uyandırmıştı. Sonunda yıllar sonra 3. sezonuyla geri geldi ve tüm hayranlarını mutlu etti.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

One Piece

(Anime Dizi)

One Piece, Eiiçiro Oda tarafından yazılan ve çizil …

Devamını Oku

Fullmetal Alchemist

(Anime Dizi Metal Simyacı)

Fullmetal Alchemist (Metal Simyacı), genelde hayra …

Devamını Oku

Fairy Tail

Fairy Tail, Hiro Mashima tarafından yazılan bir Ja …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.