Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
4SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
23DAKİKA
8.8PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
7.1IMDb
8.0YAZAR
Avengers Assemble
Yenilmezler

Avengers Assemble, 2013 yılından beri Disney XD kanalında yayınlanan, her sezonu 26 bölümden oluşan, Abd yapımı fantastik, bilim-kurgu ve aksiyon türlerinde bir animasyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Jeff Allen, Tim Eldred, Eric Radomski, Philip Pignotti, Micah Gunnell yapmaktadırlar. Dizinin yapımcılığını da Greg Harman, Jeph Loeb, Joe Kelly, Alan Fine, Dan Buckley ve Joe Casey beraber yürütmektedirler. Dizinin senaryosuna birçok ismin katkısı olmuştur. Bunlardan bazıları Jack Kriby, Stan Lee, Danielle Wolf, Joe Simon, Eugene Son… 2010-2012 yılları arasında yayınlanan The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes animasyon dizisini izleyenler için bu diziden aynı tadı alamayabilirsiniz uyarısını yapmak gerekiyor.

Avengers Assemble Dizi Öneri
DEVAM EDİYOR
4 sezon
23 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI7.1
YAZAR PUANI8.0
ZİYARETÇİ PUANI8.8
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Avengers Assemble, Marvel’in süper kahramanlarının bir araya gelip Yenilmezler ekibini oluşturması ve bu ekibin de dünyadaki ve uzaydaki tehditleri yok etme maceralarını anlatıyor. Tehlikelere karşı tek başına olmaktansa ekip olarak çalışmanın ve ön yargıları bir kenara itmenin ne kadar önemli olduğunu diziyi izlerken görüyoruz. Bu animasyon, Yenilmezler filminin hemen sonrasında filmle paralel olarak ilerlemesi amacıyla çıkarılmıştır. Kendisinden önce yayınlanan The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes adlı animasyon kadar başarılı olamamıştır. Dizi 2013’ten beri oynadığından birçok farklı konuya değinilmiştir. Thanos, Ultron, Red Skull, Galactus gibi birçok efsanevi kötü karakterlerle savaşılmıştır. Dizi, sayısız macerayı içinde barındırmaktadır.

OyuncularOyuncular
Roger Craig Smith Captain America
Fred TatascioreHulk
Travis WillinghamThor
Troy BakerHawkeye
Adrian PasdarIron Man
Bumper RobinsonFalcon
Laura BaileyBlack Widow
David KayeJ.A.R.V.I.S.
James Mathis IIIBlack Panther
Grant GeorgeAnt Man
Grey DeLisleCaptain Marvel
Kathreen KhavariMs. Marvel
Chi McBrideNick Fury
Jim MeskimenUltron
Yayın KanalıYayın Kanalı
Disney XD
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Dizi en başta sadece 7 süper kahramana sahip olmasından dolayı izleyicileri sıksa da sonradan birçok süper kahramanı dizide görüyoruz. Henüz film evreninde anlatılmayan birçok konuya da animasyonda değinilmiştir. Dizideki arka arkaya gelen bölümler bazen birbirinin devamı olurken bazen de birbirinden konu olarak da bağlantısal olarak da alakasızdır. Ama süper kahraman filmlerine olan ilgiyi düşünürsek filmlerin olmadığı dönemlerde o açığı bu animasyon diziyle kapatmayı başarıyorlar. Ayrıca gerçekten tek bölümle anlatılamayacak bazı konu ve kahramanları bazen 23 dk süren bir bölüme sığdırmaya çalışmaları dizi hakkında olumsuz ön yargılar oluşmasına da neden olmaktadır. Bu bölümlerin başında da Galactus gibi Marvel evreninin en büyük kötülerinden birinin olduğu bölümü tek bölümle geçiştirmeleri gelmektedir.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri