Yazar: Kürşat Kanepeci

Animasyon Dizileri

Avengers Assemble

(Yenilmezler)
362 Okunma
Devam Ediyor

7.0
YAZAR 8.0
PUAN 8.0

Avengers Assemble, 2013 yılından beri Disney XD kanalında yayınlanan, her sezonu 26 bölümden oluşan, Abd yapımı fantastik, bilim-kurgu ve aksiyon türlerinde bir animasyon dizisidir. Dizinin yönetmenliğini Jeff Allen, Tim Eldred, Eric Radomski, Philip Pignotti, Micah Gunnell yapmaktadırlar. Dizinin yapımcılığını da Greg Harman, Jeph Loeb, Joe Kelly, Alan Fine, Dan Buckley ve Joe Casey beraber yürütmektedirler. Dizinin senaryosuna birçok ismin katkısı olmuştur. Bunlardan bazıları Jack Kriby, Stan Lee, Danielle Wolf, Joe Simon, Eugene Son… 2010-2012 yılları arasında yayınlanan The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes animasyon dizisini izleyenler için bu diziden aynı tadı alamayabilirsiniz uyarısını yapmak gerekiyor.

Konusu


Avengers Assemble, Marvel’in süper kahramanlarının bir araya gelip Yenilmezler ekibini oluşturması ve bu ekibin de dünyadaki ve uzaydaki tehditleri yok etme maceralarını anlatıyor. Tehlikelere karşı tek başına olmaktansa ekip olarak çalışmanın ve ön yargıları bir kenara itmenin ne kadar önemli olduğunu diziyi izlerken görüyoruz. Bu animasyon, Yenilmezler filminin hemen sonrasında filmle paralel olarak ilerlemesi amacıyla çıkarılmıştır. Kendisinden önce yayınlanan The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes adlı animasyon kadar başarılı olamamıştır. Dizi 2013’ten beri oynadığından birçok farklı konuya değinilmiştir. Thanos, Ultron, Red Skull, Galactus gibi birçok efsanevi kötü karakterlerle savaşılmıştır. Dizi, sayısız macerayı içinde barındırmaktadır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Roger Craig Smith Captain America
2 Fred Tatasciore Hulk
3 Travis Willingham Thor
4 Troy Baker Hawkeye
5 Adrian Pasdar Iron Man
6 Bumper Robinson Falcon
7 Laura Bailey Black Widow
8 David Kaye J.A.R.V.I.S.
9 James Mathis III Black Panther
10 Grant George Ant Man
11 Grey DeLisle Captain Marvel
12 Kathreen Khavari Ms. Marvel
13 Chi McBride Nick Fury
14 Jim Meskimen Ultron

Yazar Yorumu


Dizi en başta sadece 7 süper kahramana sahip olmasından dolayı izleyicileri sıksa da sonradan birçok süper kahramanı dizide görüyoruz. Henüz film evreninde anlatılmayan birçok konuya da animasyonda değinilmiştir. Dizideki arka arkaya gelen bölümler bazen birbirinin devamı olurken bazen de birbirinden konu olarak da bağlantısal olarak da alakasızdır. Ama süper kahraman filmlerine olan ilgiyi düşünürsek filmlerin olmadığı dönemlerde o açığı bu animasyon diziyle kapatmayı başarıyorlar. Ayrıca gerçekten tek bölümle anlatılamayacak bazı konu ve kahramanları bazen 23 dk süren bir bölüme sığdırmaya çalışmaları dizi hakkında olumsuz ön yargılar oluşmasına da neden olmaktadır. Bu bölümlerin başında da Galactus gibi Marvel evreninin en büyük kötülerinden birinin olduğu bölümü tek bölümle geçiştirmeleri gelmektedir.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Tarık Çelik

    Böyle animasyonlar Marvel filmlerini beklerken aradaki boşluğu doldurma konusunda çok iyi oluyor. Ve yorumunuzda belirttiğiniz gibi film evreninde değinilmeyen birçok konuyu animasyonda gördük. Ama son zamanlarda yeni bölümler gelmiyor. Devam eder diye bekliyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Paradise PD

(Animasyon, Komedi, Suç)

İlk sezonu 31 Ağustos 2018’de Netflix platfo …

Devamını Oku

Fangbone!

(Animasyon, Macera, Aksiyon)

İlk bölümü 4 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Fangb …

Devamını Oku

Fairy Tail

Fairy Tail, Hiro Mashima tarafından yazılan bir Ja …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.