Yazar: Kürşat Kanepeci

Aile Dizileri Animasyon Dizileri Fantastik Diziler

The Dragon Prince

(Animasyon, Aile, Fantastik)
410 Okunma
Devam Ediyor

8.3
YAZAR 8.0
PUAN 7.5

İlk bölümü 14 Eylül 2018’de yayınlanan ve yüzde 98 beğeni ortalamasına sahip olan The Dragon Prince, Aile, Animasyon ve Fantastik türleri içerisinde barındıran bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcılar: Aaron Ehasz, Justin Richmond

Konusu


Yıllar önce insan bir büyücü kara büyüyü keşfeder. Bunun sonucunda Elfler ve Ejderhalar, insanları batıya sürerler. İnsanlar, güçlü bir kara büyü kullanarak sınırın koruyucusu olan Ejderha Kralı’nı öldürür. Ay Elfleri de dolunayın olduğu bir gece insan kralı öldürmeye gelirler. Barış isteyen Ay Elfleri’nden birisi ve insan kralın iki oğlu Ejderha Kralı’nın yumurtasını alarak Ejderha Kraliçesi’ne götürmek ve bu savaşı sonlandırmak için bir maceraya atılırlar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jack De Sena Callum
2 Paula Burrows Rayla
3 Sasha Rojen Ezran
4 Racquel Belmonte Claudia
5 Jason Simpson Viren
6 Jesse Inocalla Soren
7 Jonathan Holmes Runaan

Yazar Yorumu


Dizi, çocuklar kadar yetişkinlere de hitap edebiliyor. Arka plandaki çizimler, müzik, kavga sahneleri inanılmaz derecede kaliteli yapılmış. Tüm bu unsurlar bir de güzel bir hikaye ile birleştiğinde kesinlikle ortaya herkese hitap edebilen bir yapım ortaya çıkıyor.

Dizi boyunca sürekli bir gizem var ve bu gizemin nasıl ortaya çıkacağını merak ediyorsunuz. İnsan izlerken bu fantastik dünyanın bir parçası olmak istiyor. Epik hikayeler, karakterler ve savaşlar ailece oturup izlemenizi sağlıyor. Korra Efsanesi ve The Last Airbender’ı sevdiyseniz eğer kesinlikle The Dragon Prince’i de seveceksiniz.

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 9/10
Karakterler: 7/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

1 Yorum
  1. User Avatar
    Melek Soral

    Yazar yorumuna aynen katılıyor. Animede sürekli yeni gizemler var ve merak uyandırıyor. Bu nedenle izlemeye devam ediyorsunuz. Ayrıca farklı ırkların bir arada çalıştığı film ve animasyonları seviyorum.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Shadowhunters

(Gölge Avcıları)

Shadowhunters, Cassandra Clare tarafından yazılan  …

Devamını Oku

American Gods

(Amerikan Tanrıları)

American Gods, 2017 ABD yapımı gizem, bilim kurgu  …

Devamını Oku

Paradise PD

(Animasyon, Komedi, Suç)

İlk sezonu 31 Ağustos 2018’de Netflix platfo …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.