Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Macera Dizileri Yoklukta İzlenir

The Shannara Chronicles

(Shannara Efsanesi)
555 Okunma
Final Yaptı

7.4
YAZAR 6.5
PUAN 7.0

Shannara Chronicles, Alfred Gough ve Miles Millar‘ın yarattığı bir Amerikan fantastik drama televizyon dizisidir. Terry Brooks‘un fantastik romanı Shannara’nın The Shannara Chronicles uyarlamasıdır. Dizi Auckland Film Stüdyolarında ve Yeni Zelanda‘daki başka yerlerde çekildi. 5 Ocak 2016’da MTV, MTV2, TeenNick ve TV Land’de ilk kez yer aldı. İlk sezon, 5 Ocak 2016’dan MTV’ye 1 Mart 2016’ya kadar yayınlanan ve 10 bölümden oluşuyordu. 20 Nisan 2016’da MTV, The Shannara Chronicles’ın ikinci bir sezon onayı aldı.

 

Konusu


Shannara Chronicles, Shannara kitabı ile kabaca aynı hikayede ilerler. İblisler, dünyadan Ellcrys adlı yaşlı bir ağaç tarafından kilitli bir yere sürüklenerek kapalı tutulurlar. Yapılan bir büyü ile yaşlı ağaç hastalanır ve iblisler geri dönmeye başlarlar. Hayatta kalan son Druid Allanon’un rehberliğinde, İblisleri serbest bırakmamak ve Ellcrys’i hayatta tutmak için bir arayışa giren WilAmberle ve Eretria yolculuğunu anlatıyor.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Austin Butler Wil Ohmsford
2 Ivana Baquero Eretria
3 Manu Bennett Allanon
4 Aaron Jakubenko Ander Elessedil
5 Poppy Drayton Amberle Elessedil
6 Emilia Burns Commander Tilton
7 Marcus Vanco Bandon
8 Jed Brophy The Dagda Mor
9 Daniel MacPherson Arion Elessedil
10 John Rhys Davies
11 Brooke Williams Catania
12 James Remar Cephelo
13 Joshua Randall Reaper
14 Jared Turner Slanter
15 Miranda Wilson Kael
16 Shushila Takao Changeling

Yazar Yorumu


Büyük bir heves ile başladığım ancak hayal kırıklığına uğradığım bir dizi. The Shannara Chronicles. Konu harika ama senaryo ve görsel olarak bana Shannara kitabındanki havayı vermedi. Gerçekten büyük hayal kırıklığı… Daha önce Spartacus den Crixus rolü ile tanıdığımız Manu Bennett in Druid rolüne birşey demiyorum rolünün hakkını da verir ancak adamı heba etmişler bu dizide senarist ve yönetmenler. The Shanara Chronicles 2 sezon onayını aldı ancak inşallah 2 sezon 1 sezon gibi olmaz. Edit: Ne yazık ki 2 sezonda yeterli ilgiyi görmediği için bitti.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Şeref Yasin

    Tamamen farklı bir dünyada geçen ve günümüzden tamamen uzaklaşan fantastik bir dizi arayanlara göre bir dizi yapmışlar. Konusu itibariyle de Yüzüklerin Efendisi serisini andırıyor. Kitabına göre de dizi biraz kötü anlatılmış. Bu nedenle de sadece 2 sezon devam edebildi.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Magnum P.I.

(Aksiyon, Macera, Suç)

2018 yılında yayınlanmaya başlayan Magnum P.I. , A …

Devamını Oku

Kidding

(Dram, Komedi)

Kidding, 2018 yılında vizyona girmiş Dram, Komedi  …

Devamını Oku

Solar Opposites

(Animasyon, Bilim Kurgu, Komedi)

İlk sezonu 8 Mayıs 2020’de Hulu platformunda …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...