Hellsing | Diziöneri.com
Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
1SEZON
Japonya
23DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.0IMDb
8.7YAZAR
Hellsing
Anime Dizi

Hellsing, ilk kez 11 Ekim 2001 tarihinde yayımlanmış Japon yapımı, türü aksiyon ve korku olan bir anime’dir. Yönetmenleri Imanosuke İida ve Yasunori Urata‘dır. Orijinal eser Kouta Hırano‘nundur. Türkiye’de 13 yaş üzeri izleyici kitlesine hitap ederek Türkçe Seslendirmeli olarak yayınlanmıştır.

Helsing Anime Dizi Öneri
FİNAL YAPTI!
1 sezon
23 dakika
Japonya
Japonya
IMDB PUANI8.0
YAZAR PUANI8.7
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Avrupa’da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras’a iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, yada Alucard’ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikincisini seçer.Araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan yada bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

OyuncularOyuncular
Jôji Nakata Alucard
Yoshiko Sakakibara Integra
Fumiko Orikasa Seras
Steven Brand Dr. Trevellian
Ralph Lister Walter 'Angel of Death' Dollneaz
Crispin Freeman Alucard
Katie Gray Seras Victoria
Victoria Harwood Sir Integra Wingates Hellsing
Yayın KanalıYayın Kanalı
Fuji Television
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Vampir-Zombi farklılığına değişik bir yakınlaşma katan, ayrıca bilindik “doğaüstü yaratık” bilincine farklı bir bakış açısı getiren Hellsing; müzikleriyle, çizimleriyle göz dolduran bir anime.. Olaylardaki akıcılığı bölümlerin kısa oluşuna bağlamak mümkün. Karakterler ve olaylar üzerinde bırakılan küçük soru işaretleri izleyicinin merakını gıdıklıyor. Böylelikle seyir azmini yükseltiyor. Bence Animenin beğenilmesinde ki bir diğer etken ise her iki cinse de hitap eden kahraman niteliğinde karakterler bulundurulması. Her iki cinsinde yapabildikleri en az birbirleri kadar başarılı gösterildiğinden ilgi çekmesi kaçınılmaz. Lüks silahlarla da ayrı bir hava katılan Hellsing bu yönüyle de beğenilebilir. Ayrıca anime bazı şeylerin kişinin elinde olmayabileceğinin de yer yer altını çiziyor. Güzel düşünülmüş, güzel hazırlanmış; bize de izlemek düşer böyle bir durumda.

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 9/10
Karakterler: 8/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri