Yazar: Cem

Animasyon Dizileri

Hellsing

(Anime Dizi)
117 Okunma
Final Yaptı

8.0
YAZAR 8.7
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Hellsing, ilk kez 11 Ekim 2001 tarihinde yayımlanmış Japon yapımı, türü aksiyon ve korku olan bir anime’dir. Yönetmenleri Imanosuke İida ve Yasunori Urata‘dır. Orijinal eser Kouta Hırano‘nundur. Türkiye’de 13 yaş üzeri izleyici kitlesine hitap ederek Türkçe Seslendirmeli olarak yayınlanmıştır.

Konusu


Avrupa’da vampirlere karşı verilen savaşta en önde savaşan kurum olan Hellsing Institute ve onun gizli silahı Alucard, son görevde bir köyü neredeyse tamamen zombi haline getiren ve onların kanıyla beslenen bir vampire karşı savaşmaya giderler. Aynı köye bir süre önce gönderilen polis güçleri saldırıya uğramış ve içlerinden sadece acemi polis memuru Seras Victoria sağ kalmıştır. Tam vampirin eline düşmüşken içeri Alucard girer ancak dövüş sırasında Seras yaralanır. Ona ölmek üzere olduğunu söyleyen Alucard, Seras’a iki seçenek sunar: Ya orada ölecektir, yada Alucard’ın kanını içerek yeniden doğacaktır. Seras ikincisini seçer.Araştırmaları esnasında yeni bir tür vampir ile karşılaşırlar. Bu tür doğuştan yada bir vampir ısırığı ile değil yapay yollarla oluşmaktadır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jôji Nakata Alucard
2 Yoshiko Sakakibara Integra
3 Fumiko Orikasa Seras
4 Steven Brand Dr. Trevellian
5 Ralph Lister Walter 'Angel of Death' Dollneaz
6 Crispin Freeman Alucard
7 Katie Gray Seras Victoria
8 Victoria Harwood Sir Integra Wingates Hellsing

Yazar Yorumu


Vampir-Zombi farklılığına değişik bir yakınlaşma katan, ayrıca bilindik “doğaüstü yaratık” bilincine farklı bir bakış açısı getiren Hellsing; müzikleriyle, çizimleriyle göz dolduran bir anime.. Olaylardaki akıcılığı bölümlerin kısa oluşuna bağlamak mümkün. Karakterler ve olaylar üzerinde bırakılan küçük soru işaretleri izleyicinin merakını gıdıklıyor. Böylelikle seyir azmini yükseltiyor. Bence Animenin beğenilmesinde ki bir diğer etken ise her iki cinse de hitap eden kahraman niteliğinde karakterler bulundurulması. Her iki cinsinde yapabildikleri en az birbirleri kadar başarılı gösterildiğinden ilgi çekmesi kaçınılmaz. Lüks silahlarla da ayrı bir hava katılan Hellsing bu yönüyle de beğenilebilir. Ayrıca anime bazı şeylerin kişinin elinde olmayabileceğinin de yer yer altını çiziyor. Güzel düşünülmüş, güzel hazırlanmış; bize de izlemek düşer böyle bir durumda.

Çizim/Animasyon: 7/10
Hikaye: 9/10
Karakterler: 8/10
Müzikler: 8/10
Genel: 8/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Fangbone!

(Animasyon, Macera, Aksiyon)

İlk bölümü 4 Mayıs 2014 tarihinde yayınlanan Fangb …

Devamını Oku

Young Justice

(Animasyon Dizi)

2010 yılında yayınlanmaya başlayan Young Justice,  …

Devamını Oku

Ajin

(Aksiyon, Animasyon, Macera)

İlk bölümü 16 Ocak 2016’da Netflix platformu …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...