Yazar: Kürşat Kanepeci

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Final Yapan Diziler Yoklukta İzlenir

Better Than Us

(Dram, Bilim Kurgu)
989 Okunma
Final Yaptı

6.4
YAZAR 6.5
PUAN 6.5

İlk bölümü 28 Kasım 2018 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan Better Than Us; Bilim Kurgu ve Dram türlerini içeren Rusya yapımı bir dizidir.

Yönetmen: Andrey Dzhunkovskiy

Konusu


Better Than Us, 2029 yılında Rusya’da geçen ve robotların insanlarla birlikte var olduğu bir dünyayı konu alıyor. Sekreterlik, çocuk bakıcılığı, güvenlik gibi birçok meslekte insanların yerini alan robotlar kimseye zarar verememektedir. Rusya’daki robotların büyük kısmını satan Cronos şirketi, özgür iradeye sahip olan korsan bir robotu gizlice alır. 2 kişiyi öldüren bu robot kaçınca bir yandan şirket robotu bulmaya çalışır bir yandan da bir dedektif cinayeti çözmek için çabalar.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Vitaliya Kornienko Sonya
2 Andrey Kryzhniy Kolya
3 Aleksandr Ustyugov Toropov
4 Aleksandr Kuznetsov Bars
5 Mikhail Kremer Losik
6 Kirill Käro Safronov
7 Paulina Andreeva Arisa
8 Olga Lomonosova Alla

Yazar Yorumu


Better Than Us, gelecekte geçen ve robotların görünüş olarak insanlardan çok da farklı olmadığı bir dönemi anlatıyor. Konuya ilk baktığımızda I, Robot filmini ve Almost Human adlı diziyi anımsayabilirsiniz. Ama bu dizi konu olarak da efekt olarak da onlarla yarışamayacak düzeyde sıkıcı bir şekilde ilerliyor.

Yaşanılan evler, giyilen kıyafetler, arabalar, yollar yani neredeyse her şey günümüzde olandan farklı değilken sadece araya birkaç robot ve hologram teknolojisi konulmuş. Teknolojinin bu kadar ilerlemesine robotlar dışında her şeyin aynı kalmış olması gerçekçiliğe darbe vuruyor.

Konuya gelirsek de robotların insanların işlerini ellerinden alması ve insanlara zarar veremiyor olmaları zaten beklenilen bir durum. Tabii ki bir şirketin çıkıp insanlara zarar verebilen bir robot üretmesi de yıllarca senaristler tarafından film ve dizilerde karşımıza çıkarılan bir hikaye. Ben izlerken çok sıkıldım ama belki de bu tür filmleri hep Amerikan bakış açısıyla izlemeye alışık olduğum için sıkılmışımdır. Siz diziye bir şans verip izleyebilirsiniz. 

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Secret Circle

(Dram, Fantastik, Korku)

İlk bölümü 15 Eylül 2011 tarihinde The CW kanalınd …

Devamını Oku

Extraordinary You

(Fantastik, Komedi, Romantik)

İlk bölümü 2 Ekim 2019’da MBC TV’de ya …

Devamını Oku

Vis a vis

(Drama, Gerilim, Hapishane)

Vis a vis, 2015 yapımı Dram, Gerilim ve Hapishane  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.