Yazar: Kürşat Kanepeci

Dram Dizileri Polisiye Diziler Yoklukta İzlenir

The Enemy Within

(Drama, Polisiye)
1129 Okunma
Devam Ediyor

6.9
YAZAR 7.0
PUAN 6.5

İlk bölümü 25 Şubat 2019 tarihinde NBC kanalında yayınlanan The Enemy Within, Drama türünde başarılı bir Amerikan dizisidir.

Yaratıcı: Ken Woodruff

Konusu


3 yıl öncesine kadar CIA’in en başarılı ajanlarından olan Erica Shepherd, vatanına ihanet etmesinden ve 4 ajanın ölümüne neden olmasından sonra Amerika’nın en nefret edilen kadınına dönüşmüştür. FBI ajanı olan Will Keaton de 3 yıllık arayışın ardından Erica Shepherd’ı yakalamıştır. Artık hedefi Amerikan istihbaratını yok etmeyi amaçlayan Tal isimli teröristi yakalamaktır ama bu hiç kolay olmayacaktır. Bu konuda vatan hainliğiyle suçlanan Erica Shepherd’dan yardım istemek zorunda kalacaklardır. Hem Keaton hem de Shepherd’ın bu teröristin yakalanmasını istemelerinin farklı nedenleri vardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jennifer Carpenter Erica Shepherd
2 Morris Chestnut Will Keaton
3 Raza Jaffrey Daniel Zain
4 Kelli Garner Kate Ryan
5 Cassandra Freeman Jacqueline Pettigrew
6 Noah Mills Jason Bragg
7 James Carpinello Anthony Cabrera
8 Noah Bean Christopher Shepherd
9 Coral Peña Anna Cruz
10 Pawel Szajda Viktor Nemec
11 John Finn Richard Bregman

Yazar Yorumu


Açık konuşmak gerekirse şimdiye kadar merkezine FBI ve CIA gibi kurumları alan birçok dizi çekildi ve çekilmeye devam ediyor. Bu tür diziler de izleyicilere yeni bir şeyler sunmayı başaramıyor. Ama unutulmamalıdır ki insanlar, vatan hainleriyle olan savaşı dünyanın neresinde olursa olsun sever ve izler. Konunun yeni olup olmaması bazı izleyici kitleleri için hiç de önemli değildir.

Dexter dizisinden tanıdığımız Jennifer Carpenter’ın da dizide oluşu bu dizi için önemli bir etken. Kesinlikle dizide oyunculuk çok kaliteli ve dizi bana göre bir film tadında ilerliyor. Aksiyon ve drama dengeli şekilde bizlere sunuluyor. Bu nedenle ben diziyi izlemeye devam edeceğim. Sizlerin de bir şans vermenizi istiyorum. Ama senaryoyu biraz daha geliştirmeleri gerektiği de açıkça ortada. Bazı şeyler kolaylıkla tahmin edilebiliyor. İzleyicilerin ters köşeye yatıp ağızlarının açık kalacağı olaylara ihtiyaç var.

Son olarak çekimlerde de bazı küçük teknik hatalar görülüyor. Netliğin çok geç gelmesi gibi. Umarım gelecek bölümlerde bu hatalara yer vermezler.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Cemal

    Siz de demişsiniz zaten CIA ve FBI gibi kurumları anlatan diziler çok sayıda yapılıyor ve bazıları da sitenizde var. Ama diziyi izlememin nedeni bu kurumlardan ve hain istihbaratçılardan çok teröristlerin nasıl da geliştiği ve devlet gibi çalıştıkları oldu. Her bölümde şaşırtmaya devam ediyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Team Kaylie

(Komedi)

İlk sezonu 23 Eylül 2019 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku

3% – Yüzde 3

(Yüzde Üç)

3% Yüzde 3 Netflix in yeni dizisi 2016 yapım Aksiy …

Devamını Oku

Atypical

(Alışılmamış - Dram, Komedi)

Atypical, 2017 yapımı Komedi, Dram türünde Netflix …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.