Yazar: Pleasant Nightmare

Aile Dizileri Final Yapan Diziler Komedi Dizileri Yoklukta İzlenir

Girlboss

(Komedi)
312 Okunma
Final Yaptı

7.1
YAZAR 8.0
PUAN 6.3

Girlboss, Sophia Amorouso’nun girlboss adlı çok satan biyografi kitabından baz alarak yapılmış amerikan komedi dizisidir.

Yaratıcıları: Kay Cannon tarafından yaratılmıştır.

Konusu


Nasty Gal’in kurucusu olan Sophia Amoruso tarafından yazılmış çok satanlara girmiş bir otobiyografinin dizi halidir. Konusu ise şudur; Sophia’nın babasıyla arası pek iyi değildir okulunu bitirmemiştir ve bir işte çalışmayı kesinlikle beceremez. Bir dükkandan aldığı deri bir ceketi ebay’de Nasty Gal adlı sayfasında satışa sunar. Bununla birlikte hayatı değişen Sophia bir yandan ebay bir yandan da diğer hayatı arasında koşuşturmaya girer.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Britt Robertson Sophia Marlowe
2 Johnny Simmons Shane
3 Ellie Reed Annie
4 RuPaul Lionel
5 Amanda Rea Bettina
6 Alphonso McAuley Dax
7 Dean Norris Jay Marlowe

Yazar Yorumu


Diziye devam etmemekle beni büyük hayal kırıklığına uğrattılar fakat bayıldım. Keşke devam etseydi kesinlikle bağımlısı olabilirdim. “Bu dizi gerçek bir hikayenin gevşek anlatımıdır.” aynen de öyle. Netflix’in sense8 ile birlikte iptal ettiği dizilerden biri Girlboss sebebine gelir isek bizim sevmediğimiz gibi Amerika’da da tutulmaması, başrol karakterinin rolünün altından kalkamaması. Her bölümü 30 dakikadan oluşan 1 sezonluk çerezlik bir dizi yoklukta gideri var. Tam olarak da komedi türünde denilemez.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Fazıl Akkaya

    Dizi ilk bölümlerde biraz sıksa da ilerleyen bölümlerde gerçek bir komedi dizisine dönüşmeye başlıyor. Tabii ki zevkler ve renkler tartışılmaz ama ben başrolde Britt Robertson’u gördüğüm için başlamıştım. Zaten sadece 1 sezon sürdü.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Good Trouble

(Dram, Komedi, Romantik)

2019 yılının henüz ilk günlerinde izleyicilerle bu …

Devamını Oku

Cleaning Up

(Dram)

2019’da izleyicilerle buluşan Cleaning Up, D …

Devamını Oku

Itaewon Class

(Dram, Romantik)

İlk bölümü 31 Ocak 2020’de JTBC’de yay …

Devamını Oku
User Avatar

Pleasant Nightmare

Sadece sıkılmış yeni uğraşlar arayan asosyal bir kız. Daha ne demem gerektiğini bilmiyorum, o yüzden kalan kısmı gereksiz şeylerle doldurucam. Avcılar kızıyım, wuuhuu, turuncudan nefret ederim. Bu kadardı, saçmalığımı okuduğun için tşk