Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
1SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
42DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
6.8IMDb
6.5YAZAR
Black Lightning
Siyah Yıldırım

Yönetmenliğini Salim Akil‘in yaptığı Black Lightning dizisi 2018 yılında çıkmıştır. Bilim kurgu, fantastik, aksiyon ve dram türlerini içinde barındıran bu DC evrenine ait süper kahraman dizisi The CW kanalında yayınlanmaktadır. Dizinin yapımcılığını Greg Berlanti, senaristliğini Salim Akil ve Mara Brock Akil beraber yapmaktadırlar. Dizinin her sezonu 13 bölümden oluşacaktır.

Black Lightning Dizi Öneri
DEVAM EDİYOR
1 sezon
42 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI6.8
YAZAR PUANI6.5
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Black Lightning, DC’nin kendi çizgi roman serisinin başlığını çeken ilk Afrikalı-Amerikalı süper kahraman olma ayrıcalığına sahiptir. Ayrıca DC’nin ırkçılığa karşı olduğunu gösterebilmek için birçok karakterini sonradan afroamerikalı yaptığını da görüyoruz. Bunların en başında da Wally West ve Irish West geliyor. Black Lightning dizisi, çoğunluğunu afroamerikalıların oluşturduğu Freeland denilen bir bölgede geçiyor. Genç yaşta yıldırım yeteneğini fark edip insanlara yardım etmek için kullanan Cress Williams, Black Lighning olarak tüm bölge halkının kahramanı olsa da çok kolay yaralanabiliyor. Bir gece ölümcül bir yara aldıktan sonra ailesinin geleceği ve huzuru için süper kahramanlığı bırakıp okul müdürü olarak gençlere yardım etmeyi seçiyor. Dizi de bu 9 yıldan sonra başlıyor. One Hundred adlı çetenin insanlara yaptığı zulümler ve kirli polisler yüzünden Black Lightning sokaklara dönmeye mecbur kalıyor. Diğer yandan büyük kızı Anissa Price da kendi süper güçlerinin farkına varmaya başlıyor.

OyuncularOyuncular
Cress WilliamsBlack Lightning
China Anne McClainJennifer Pierce
Nafessa WilliamsAnissa Pierce
Christine AdamsLynn Pierce
Marvin 'Krondon' Jones IIITobias Whale
Damon GuptonInspector Henderson
James RemarPeter Gambi
Skye P. MarshallMs. Fowdy
William CatlettLala
Charlbi Dean KriekSyonide
Yayın KanalıYayın Kanalı
The CW
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Şu an The CW kalanında DC evrenine ait 4 süper kahraman dizisi bulunuyor ve Black Lightning’le beraber bu tür dizileri beşlemiş durumdalar. Dizi hakkında henüz olumlu ya da olumsuz yorum yapmak için erken olsa da diğer dizilerle yarışması zor görünüyor. Dizi, daha çok Amerika’da Freeland denilen bölgede yaşayan afroamerikalıların yaşadığı zorlukları, kirli polislerin kendilerine karşı olumsuz tavırları ve One Hundred denilen siyahi çetenin halka karşı uyguladığı baskıya karşı süper kahramanımızın Black Lightning olarak 9 yıl sonra ortaya çıkıp yardım etmesi üzerine kurulu. Şimdilik görünen bir süper kötü yok. Bu nedenle bir aile dizisi havasında işleniyor. Ayrıca CW kanalında yayınlanan diğer dizilerdeki kahramanlara göre Black Lightning, çok kolay yaralanabilen bir yapıya sahip. Flash’ın dizide sürekli dayak yemesini eleştiren kişilerin bu diziyi izlediklerinde Flash’a karşı daha olumlu yaklaşacaklarına eminim. Ayrıca gelecek sezonki süper kahraman dizilerinin ortak bölümlerinde Black Lightning’in de olabileceği söyleniyor.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri