Yazar: Kürşat Kanepeci

Komedi Dizileri

Chichipatos

(Komedi)
369 Okunma
Devam Ediyor

4.5
YAZAR 5.4
PUAN 6.8

İlk sezonu 15 Mayıs 2020’de Netflix platformunda yayınlanan Chichipatos, Komedi türünde Kolombiya yapımı bir televizyon dizisidir.

Yaratıcı: Dago García

Konusu


Başarısız bir sihirbaz olan Juanquini, polis baskını sırasında bir uyuşturucu kaçakçısını ortadan kaybederek hayatının en büyük numarasını yapar. Kendisi de numarayı nasıl yaptığını bilmediğinden polisler kendisine inanmaz ve hapse atarlar. Amerika’ya nakli sırasında kaçırılan Juanquini, yeni numarasını tekrar yapmaya ve başını soktuğu bu beladan kurtulmaya çalışır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Julián Cerati Samuel
2 Mariana Gómez Monica
3 Júlio César Herrera El Capi González
4 El Mindo Lucho
5 Antonio Sanint Juan Morales 'Juanquini'
6 María Cecilia Sánchez Margot
7 Jacques Toukhmanian Queiroz
8 Cristian Villamil Ortiz
9 Yurico Londoño Ajan Smith
10 Biassini Segura El Ñato
11 Juan Alfonso Baptista Matias
12 Alberto Barrero Dr. Faryala
13 Julian Caicedo Teniente Alfonso Prieto
14 María Nela Sinisterra Yurani
15 Lina Tejeiro Brigitte
16 Nataly Umaña La Profesora Estela
17 Hedras Urrego Ovidio
18 Mariana Gomez

Yazar Yorumu


Chichipatos, her ne kadar çoğu yerde İspanyol yapımı olarak görülse de aslında Kolombiya yapımı bir dizi. Bu karışıklığın nedeni galiba dizinin dilinin İspanyolca olmasından kaynaklı. Diziye gelecek olursak bana göre tamamen bir hayal kırıklığından ibaret. Henüz yayınlanmadan önce duyurusu yapıldığında büyük beklentiler oluşturmuştu ama izleyince vakit kaybettiğinizi anlıyorsunuz.

Chichipatos’un merkezinde sihirbazlık gösterileri yapan bir aile ve bir uyuşturucu kaçakçısı yer alıyor. Bölümleri izledikçe acaba ileriki bölümlerde güldürebilecek bir şeyler bulabilir miyim diye düşünüyorsunuz çünkü gerçekten hiç güldürmüyor. Kendini başarılı bir sihirbaz olarak gören Juanquini, çocukları bile eğlendiremeyecek kadar başarısız olduğunu fark ettiğinden dolayı imkansız gibi görünen adam yok etme numarasını dener ve başarılı olur. Ama bu numarayı nasıl yaptığını bile bilmez. Zaten dizi de bu andan itibaren biraz olsun hareketlenmeye başlar ama gizem oluşturur. Beklentiler de yükselir. Ama sonuç olarak güldürmeyen bir komedi dizisi izliyorsunuz. Bir aile komedisi bekliyorsunuz ama sadece birkaç küçük gülümsemeden başka bir şey sunmuyor seyircilere. Ortada tam olarak oturmuş bir konu bulamıyorsunuz ve Netflix’in böyle bir diziye neden izin verdiğini anlayamıyorsunuz. Yine de Mariana Gomez gibi güzel bir kadını izleyip tanımak benim için dizinin yarattığı hayal kırıklığını biraz olsun azalttı. 

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

iZombie

(Ben Zombiyim)

iZombie, Rob Thomas ve Diane Ruggiero-Wright taraf …

Devamını Oku

Good Trouble

(Dram, Komedi, Romantik)

2019 yılının henüz ilk günlerinde izleyicilerle bu …

Devamını Oku

My Name is Earl

(Benim Adım Earl)

My Name Is Earl, Greg Garcia’nın yarattığı,  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.