Yazar: Pleasant Nightmare

Dram Dizileri Fantastik Diziler Gerilim Dizileri Korku Dizileri

Chilling Adventures of Sabrina

(Dram, Fantastik, Korku)
426 Okunma
Devam Ediyor

7.9
YAZAR 8.5
PUAN 9.3

Chilling Adventures of Sabrina, 2018 yılında diziye uyarlanan Fantastik, Dram, Korku ve Gerilim türünde Netflix Amerikan dizisi.

Yaratıcıları: Roberto Aguirre-Sacasa tarafından hazırlanmış dizi aynı zamanda riverdale yazarları tarafından da kaleme alınmıştır.

Konusu


16 yaşında olan Sabrina Spellman bir melezdir. Annesi ölümlü, bir insan babası ise bir cadıdır. Bundan dolayıda Sabrina 16. yaş gününde bir karar vermelidir. Erkek arkadaşı, arkadaşları ve okulunun olduğu ölümlüler dünyası mı ? Yoksa harika güçlere sahip olacağı ve aynı zamanda şeytana hizmet edip bambaşka bir okulda okuyacağı dünya mı ?

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Kiernan Shipka Sabrina Spellman
2 Ross Lynch Harvey Kinkle
3 Jaz Sinclair Rosalind Walker
4 Lucy Davis Hilda Spellman
5 Michelle Gomez Madam Satan
6 Miranda Otto Zelda Spellman
7 Chance Perdomo Ambrose Spellman
8 Tati Gabrielle Prudence
9 Richard Coyle Father Blackwood
10 Bronson Pinchot George Hawthorne

Yazar Yorumu


Bizler ufak yaşlarda iken karşımıza sabrina: secrets of a teenage witch yada sabrina the teenage witch şeklinde çıkmış Chilling Adventures of Sabrina adlı çizgi romandan uyarlanmış dizidir. Roberto Aguirre-Sacasa tarafından hazırlanmış dizi aynı zamanda riverdale yazarları tarafından da kaleme alınmıştır. Aynı zamanda dizi Riverdale de birçok kez duyduğumuz Greendale kasabasında geçmektedir. Bununla ilgili de dizi severler birçok teori uydurmuştur.

Kısa adı ile CAOS bence tam anlamıyla mü-kem-mell. Diziyi bir günde bitirdim. Kendisi ne kadar korku ve gerilim içerikli olsa da ben izleyebildim yani korku filmlerinden filan korkan olursa şüpheniz olmasın izleyebilirsiniz ben bile izlediysem herkes izler diye düşünüyorum.

Kesinlikle İzleyin!

2 Yorum
  1. User Avatar
    Cem

    İnceleme için teşekkürler. Biraz Düzeltmeler yaparak yayımladım.

  2. User Avatar
    Bahri İnce

    Dizi ne tam olarak sadece çocuklara ya da sadece yetişkinlere hitap ediyor. Çocukken Sabrina’yı izlerdim. Tabii o komedi türünde bir diziydi. Bu dizi ise daha çok gerilim ve korku barındırıyor. Ama hoş bir havası var ve kendini izletiyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

How to Get Away with Murder

(Suç, Drama, Gizem)

How to Get Away with Murder, 2014 yılında yayınlan …

Devamını Oku

Sex Education

(Komedi, Dram, Gençlik)

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlaya …

Devamını Oku

Dominion

(Melekler ve Şeytanlar)

Dominion, 2014’te yayınlanmaya başlamış tv d …

Devamını Oku
User Avatar

Pleasant Nightmare

Sadece sıkılmış yeni uğraşlar arayan asosyal bir kız. Daha ne demem gerektiğini bilmiyorum, o yüzden kalan kısmı gereksiz şeylerle doldurucam. Avcılar kızıyım, wuuhuu, turuncudan nefret ederim. Bu kadardı, saçmalığımı okuduğun için tşk