Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Fantastik Diziler Gizem Dizileri Popüler Diziler

American Gods

(Amerikan Tanrıları)
756 Okunma
Devam Ediyor

8.2
YAZAR 8.5
PUAN 7.5

American Gods, 2017 ABD yapımı gizem, bilim kurgu dizisi. Yönetmen koltuğunda David Slade, Vincenzo Natali, Adam Kane. Senaryo yazarları ise Neil Gaiman, Bryan Fuller’e aittir. Dizi Starz tarafından  yayınlanmaktadır. American Gods henüz birinci sezonun üçüncü bölümü yayınlanmasına rağmen ikinci sezonun onayını almıştır.

Konusu


Gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahip olan Shadow’un hikayesini ele alıyor. American Gods, mitolojinin eski Tanrıları ile çağdaş dünyanın teknoloji, uyuşturucu, aç gözlülük ve tanınmış kişilere tapması neticesi doğan Tanrıların gittikçe kızışan anlaşmazlıklarının öyküsünü anlatıyor… Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Shadow, cezasını bitirmek üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura’yla beraber sessiz sakin bir hayat sürmek ve beladan olası mevki uzak durmaktır. Ta ki, eşinin korkunç bir kazada yaşamını yitirdiğini öğrenene kadar. Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, ihtiyar adam, Shadow ile ilgili hiç kimsenin, hem de kendisinin dahi bilmediği şeyler anlatır ve onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, zira günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Ricky Whittle Shadow Moon
2 Emily Browning Laura Moon
3 Bruce Langley Technical Boy
4 Yetide Badaki Bilquis
5 Pablo Schreiber Mad Sweeney
6 Ian McShane Mr. Wednesday
7 Crispin Glover Mr. World
8 Cloris Leachman Zorya Vechernyaya
9 Peter Stormare Czernobog
10 Gillian Anderson Media
11 Demore Barnes Mr. Ibis
12 Kristin Chenoweth Easter
13 Mousa Kraish The Jinn
14 Orlando Jones Mr. Nancy

Yazar Yorumu


Yeni başlamış bir gizem fantezi dizisi. Baş rollerinde Ian McShane gibi usta oyuncu yönetmen var. Dizi yeni başlamasına rağmen gizemli senaryosu ve harika müzikleri ile yıla damgasını vuracağını gösterdi. Dizi müzikler benim çok hoşuma gitti. İlk bölümlerinde olduğumuz için dizinin henüz ilerisi hakkında bir şeyler yazamayacağım ancak gizemi bile yeter.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Çiğdem Cayık

    Özgünlük ve yaratıcılık yönünden benden tam puan almayı başarmış bir dizi. Merak, gizem, tanrılar, teknoloji yani ne ararsanız bulabileceğiniz bir dizi. Ama sakın oyunculara bağlanmayın. Bazılarını bölümler ilerledikçe göremeyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Supergirl

Supergirl süpergirl adlı DC Comics çizgi romanında …

Devamını Oku

Star Trek: Picard

(Aksiyon, Bilim Kurgu, Dram, Macera)

İlk bölümü 23 Ocak 2020’de CBS’te yayı …

Devamını Oku

Farscape

(Macera, Dram, Bilim Kurgu)

1999-2003 yılları arasında Avustralya ve ABD ortak …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...