Black Mirror | Diziöneri.com
Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
4SEZON
Ukrayna
59DAKİKA
9.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.9IMDb
9.1YAZAR
Black Mirror
Siyah Ayna

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınına 2011 tarihinde başlayan dizidir. Kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alınmıştır. 2016 itibariyle bu yeni yayın ağı üzerinden sunulacaktır. Dizinin yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir.

Black Mirror
DEVAM EDİYOR
4 sezon
59 dakika
Ukrayna
Ukrayna
IMDB PUANI8.9
YAZAR PUANI9.1
ZİYARETÇİ PUANI9.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie brooker dizi hakkında “her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” demiştir. Kısaca Günümüz Teknolojisinin Bize Zararlarını anlatan bir dizi.

OyuncularOyuncular
Black Mirror Her sezon 3 bölümden oluşmakta ve her bölüm farklı oyuncular sahne aldığı için belirli bir sabit oyuncu listesi yoktur.
Yayın KanalıYayın Kanalı
Netflix
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Arkadaşlar Black Mirror aynı Sherlock gibi her sezon 3 bölümden oluşuyor nedense 3 bölümden oluşan mini diziler çok sağlam oluyor bunun farkına vardım. İlk bölümü beni benden aldı ve bu dizi ile sarmaş dolaş olmamı sağladı. İlk bölümün konusu şu ” Eğer kraliyet sistemi olsa idi ve kraliçeniz kaçırılsaydı kurtarılması için sizden kocaman bir domuz ile televizyon karşısında ilişkiye girmeniz istense idi” ne yapardınız?

Diğer bölümleride bu tarz ve harika konular, sanaryolardan oluşuyor.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri