Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Komedi Dizileri Korku Dizileri Popüler Diziler

Black Mirror

(Siyah Ayna)
384 Okunma
Devam Ediyor

8.9
YAZAR 9.1
PUAN 7.5

Black Mirror, İngiliz Channel 4 kanalında yayınına 2011 tarihinde başlayan dizidir. Kazandığı başarı ve popülaritesi sonrasında 2015 yılında Amerikan Netflix tarafından yayın hakları satın alınmıştır. 2016 itibariyle bu yeni yayın ağı üzerinden sunulacaktır. Dizinin yapımcılığını Barney Reisz, yönetici yapımcı görevlerini ise Charlie Brooker ve Annabel Jones yürütmektedir.

Yaratıcı: Charlie Brooker

Konusu


Modern toplumun ve bu toplum içindeki bireyin sorunlarını, yeni teknolojilerin getirdiklerini ve mevcut dünya düzenindeki siyaset, medya, sanat ilişkilerini yer yer hiciv ile yer yer de bilim kurgu ögelerine başvurarak yorumlamaktadır. Dizinin yapımcısı Charlie Brooker dizi hakkında “Her bölüm farklı oyuncu kadrosu, farklı mekan ve hatta farklı gerçeklik algısına sahip; fakat hepsi hem günümüzdeki yaşam tarzımız hem de hoyrat isek 10 dakika içerisinde yaşayabileceğimiz şeyler hakkında” demiştir. Kısaca günümüz teknolojisinin bize zararlarını anlatan bir dizi.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Black Mirror Her sezon 3 yada 5 bölümden oluşmakta ve her bölüm farklı oyuncular sahne aldığı için belirli bir sabit oyuncu listesi yoktur.

Yazar Yorumu


Arkadaşlar Black Mirror aynı Sherlock gibi her sezon 3 ya da 5 bölümden oluşuyor nedense az bölümden oluşan mini diziler çok sağlam oluyor bunun farkına vardım. İlk bölümü beni benden aldı ve bu dizi ile sarmaş dolaş olmamı sağladı. İlk bölümün konusu şu “Eğer kraliyet sistemi olsa idi ve kraliçeniz kaçırılsaydı kurtarılması için sizden kocaman bir domuz ile televizyon karşısında ilişkiye girmeniz istense idi” ne yapardınız? Diğer bölümleri de bu tarz ve harika konular, senaryolardan oluşuyor.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Niyazi Serek

    Efsane diziler sıralaması yapılsa eminim Black Mirror listede kendisine yer bulur. Gelecekteki dünyayı şimdiden bizlere sunuyor. Ve görülen o ki bizi gelecekte çok da iyi şeyler beklemiyor. Teknolojinin gelişmesi her zaman iyi bir şey olmayabilir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Gangland Undercover

(Gizli Yeraltı Dünyası)

Gangland Undercover, 2015  yapımı Biyogr …

Devamını Oku

The Purge

(Arınma Gecesi Dizisi)

The Purge, 2018 yapımı Korku, Dram, Suç, Aksiyon t …

Devamını Oku

Games People Play

(Dram)

İlk bölümü 23 Nisan 2019 tarihinde BET kanalında y …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...