Yazar: Kürşat Kanepeci

BilimKurgu Dizileri

Solar Opposites

(Animasyon, Bilim Kurgu, Komedi)
321 Okunma
Devam Ediyor

8.3
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

İlk sezonu 8 Mayıs 2020’de Hulu platformunda yayınlanan Solar Opposites; Bilim Kurgu ve Komedi türlerinde Amerikan yapımı bir Animasyon dizisidir.

Yapımcı: Justin Roiland

Yaratıcılar: Justin Roiland, Mike McMahan

Konusu


Patlamak üzere olan gezegenlerinden kaçan farklı karakterlere sahip 4 uzaylının gemisi Dünya’ya düşer. Artık hem uzaylılar, dünyaya ve insanlarla yaşamaya hem de insanlar onlarla yaşamaya alışmak zorundadır. Tabii yeni hayatlarına alışırlarken kendilerini birçok eğlenceli maceranın içerisinde bulacaklardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Sean Giambrone Yumyulack
2 Mary Mack Jesse
3 Justin Roiland Korvo
4 Wendi McLendon-Covey Cindeen
5 Amanda Leighton Otobüs Şoförü
6 Andrew Matarazzo Pedro
7 Kari Wahlgren Öğretmen
8 Thomas Barbusca Aeden

Yazar Yorumu


Solar Opposites, Rick and Morty’nin yaratıcıları tarafından oluşturulmuş hatta aynı isimler tarafından seslendirilmesi yapılan bir animasyon. Önceleri Fox Broadcasting Company için hazırlanan animasyon, projenin rafa kaldırılmasıyla Hulu tarafından satın alınıp yayınlandı. Animasyon, Rick and Morty’nin spin-offu havasında ilerliyor. Zaten benzer çizimlere ve hikayelere sahip. Seslendirmeler de aynı olunca farklı bir animasyon izliyormuş gibi hissettirmiyor. Ama eğlenceli bir yapım olmuş. Her karakterin kendine ait karakter özellikleri var ve zaten bazı bölümlerde birbirlerinden farklı olayların içerisinde buluyorlar kendilerini. Böylece birçok eğlenceli olay yaşanabiliyor. Özellikle de çocuk uzaylılarımız dünyadaki yaşamlarına uyum sağlamaya çalışırken birçok komik olayın içerisinde buluyorlar kendilerini.

Rick and Morty’i izlediyseniz birçok klişeyle karşılaşabilirsiniz en çok da güldürme tarzları ve çizimler benziyor tabii ki hikaye de. Rick and Morty’nin boyutlararası kablo tv’de izlediği şovlardan birisi gibi duruyor. Ama tamamen bağımsız ve kendine özgü olduğu bölümler de var. Ama çocuklara çok da hitap ettiğini sanmıyorum. Argo sözcük kullanımı ve şiddet içeren sahneler de içeriyor.

Çizim/Animasyon: 7/10

Hikâye: 7/10

Karakterler: 7/10

Müzikler: 7/10

Genel: 7/10

Dizi hakkında hiç eleştiri yapılmamış. İlk eleştiriyi sen yap.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Strain

The Strain, Bilim Kurgu, Dram ve Korku dalınd …

Devamını Oku

Altered Carbon

(Değiştirilmiş Karbon)

Richard K. Morgan‘ın romanından uyarlanan Al …

Devamını Oku

Better Than Us

(Dram, Bilim Kurgu)

İlk bölümü 28 Kasım 2018 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.