Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Gerilim Dizileri Popüler Diziler

Counterpart

(Bilim Kurgu, Dram, Gerilim)
842 Okunma
Devam Ediyor

8.1
YAZAR 8.5
PUAN 7.5

Counterpart, 2017 yılının son zamanlarında ekranlara gelmeye başlayan Bilim Kurgu, Dram, Gerilim türünde Amerikan dizisi.

Yaratıcıları: Justin Marks

Konusu


Kariyerinin sonlarına yaklaşmış Birleşmiş Milletler bürokratı Howard Silk’in (JK Simmons) hikayesidir. Yaptığı işin ne olduğunu sonradan fark eden Silk, çalıştığı kurumun paralel evrene geçiş yapabilen bir sırrı olduğunu fark eder ve olaylar gelişir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Harry Lloyd Peter Quayle
2 J.K. Simmons Howard Silk
3 Nazanin Boniadi Clare
4 Olivia Williams Emily Burton Silk
5 Sara Serraiocco Baldwin
6 Ulrich Thomsen Aldrich
7 Mido Hamada Cyrus

Yazar Yorumu


Beklenmedik, karanlık, ilginç, muadili, günümüz dünyasında oynayan bir modern bilim kurgu fantezisi, ancak modern (2017) ve retro (1970’ler) konumlar ve gizemlerle harmanlanmış bir ortam… Hikaye geçmişle ilgili değil, şimdiki zamanla ilgili. ama aynı zamanda gizli bir kapıdan ya da koridordan bağlanan 2 paralel dünyadan ve öyküdeki bu 2 dünyadaki karşıtlıklar arasında karıştığı gibi, set tasarımında da, buradaki ve orada küçük değişiklikler ile karışır.

Hikaye anlatımı harika. Set tasarımı, karakterler ve müzik klasik bir şekilde sergilenmiş. Oyuncu sayısı minimum tutulmuş. Ancak Dizi kalitesinden hiç bir şey kaybetmemiş.

Kaliteli bir dizi Puanından da belli ediyor.  Ödüllü oyuncu Simmons’un performansı muazzam…

2 Yorum
  1. User Avatar
    Reynarar

    10. bölümü bitirmenin 5 dakikasındayım ve dokuz buçuk bölümden sonra seriyi sadece MÜKEMMEL olarak değerlendirebiliyorum. Aktörler harika, sahneler ilginç. JK Simmons bir başyapıt!

  2. User Avatar
    Selami Kara

    İlk bölümler sıkıyor ama daha sonra asıl anlatılmak istenen konulara geçilmesiyle zevkle seyretmeye başlıyorsunuz. Türü itibariyle bilim kurgu görünse de dram daha ağır basıyor. Dram severseniz bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Oz

(Hapishane Konulu)

Oz, HBO kanalında 1997-2003 yılları arasında yayın …

Devamını Oku

Lost in Space

(Macera, Drama, Bilim Kurgu)

Lost in Space, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan  …

Devamını Oku

Sex Education

(Komedi, Dram, Gençlik)

2019 yılında Netflix’te yayınlanmaya başlaya …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...