Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Suç Dizileri Yoklukta İzlenir

Curfew

(Aksiyon, Suç, Drama)
345 Okunma
Devam Ediyor

4.8
YAZAR 5.0
PUAN 6.5

İlk bölümü 22 Şubat 2019’da yayınlanan Curfew, Aksiyon, Suç ve Drama türlerini içerisinde barındıran bir İngiliz dizisi.

Yaratıcı: Matthew Read

Konusu


Sakat olan insanlar için laboratuvarda tedavi geliştirilirken insanları yaratığa çeviren bir virüs üretilir. Bu yaratıklardan korunmak için geceleri sokağa çıkma yasağının da olduğu ve hükümetten gücünü alan kolluk kuvvetlerinin, insanları istediği gibi öldürebildiği baskıcı rejimler oluşmuştur. Tüm dünyada, baskının ve virüsün olmadığı bir adadan söz ediliyordur. Ama bu adaya gidebilmek için her yıl sadece 1 defa yapılan yasa dışı yarışı birinci tamamlamak gerekmektedir.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Billy Zane Joker Jones
2 Jason Thorpe El Capitano
3 Guz Khan Cheese
4 Cheese Roman Donahue
5 Andi Osho Jenny Donahue
6 Jessye Romeo Megan Donahue
7 Harriet Walter Helen Newman
8 Sean Bean The General
9 Elijah Rowen Zane
10 Thaddea Graham Hanmei
11 Adam Brody Max Larssen
12 Miranda Richardson Lou Collins
13 Joss Carter Creature
14 Rose Williams Faith Palladino
15 Richard Riddell Kovacks
16 Peter Sullivan Sebastian Underhill
17 Phoebe Fox Kaye Newman
18 Adrian Lester Simon Donahue
19 Malachi Kirby Michael Garwick

Yazar Yorumu


Billy Zane, Sean Bean gibi Hollywood’un usta oyuncularının da rol aldığı Curfew, hem aksiyonu, hem komediyi hem de sahip olduğu yaratıklarla fantastik öğeleri bizlere sunabiliyor. Ama yine de işin aksiyon kısmından çok da ümitli olmayın. Çünkü izlerken ara ara sıkıldığınz anlar da oluyor. Bu nedenledir ki IMDB puanı çok düşük durumda. Genellikle yeni başlayan diziler, yüksek puanla başlar ve zamanla gerçek puanları ortaya çıkar ama Curfew direkt 4.8 puanla başladı ve bakalım birkaç bölüm sonra durum ne olacak. Tabii bir de rol aldığı her yapımda bir şekilde ölmeyi başaran Sean Bean, bu dizide kaç bölüm hayatta kalabilecek.

Ölüm Yarışı film serisi ve zombi filmlerinin karışımı olarak ortaya çıkan bu distopyanın çok klişe olduğunu izlerken siz de kendin kendinize mırıldanacaksınız. Ama yine de henüz 2 bölüm ile bir diziyi eleştirmek haksızlık olarak görülebilir. Çünkü Billy Zane ve Sean Bean gibi ünlü isimleri İngiltere’deki bir dizide oynatabilmeyi sıradanlığın dışına çıkan bir senaryoyla başarabilirsin. Umarım haklı çıkarım ve senaristler, izleyicilere ileriki bölümlerde yeni şeyler sunabilirler.

Son olarak, her şeye rağmen yasa dışı yarışta her türden insan yer alıyor ve yaklaşık bin kilometrelik yarışı kimin kazanacağını gerçekten merak ediyorsunuz. Çünkü bu yarışta tam olarak bir pist yok ve bildiğimiz yarışlardan çok farklı.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Sedat Yılmaz

    Sean Bean’i görünce izlemek istedim. Bakalım bu dizide de önceki yapımlarındaki gibi ölecek mi acaba? Konusu bence farklı ve izlenebilir. Tek sorun altyazısı 1 haftada geliyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Kidding

(Dram, Komedi)

Kidding, 2018 yılında vizyona girmiş Dram, Komedi  …

Devamını Oku

Manifest

(Dram, Gizem)

Manifest, 2018 yılında başlayan Gizem, Dram türünd …

Devamını Oku

The Passage

(Aksiyon, Fantastik, Macera, Dram)

2019 yılında yayın hayatına başlayan The Passage,  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.