Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Final Yapan Diziler Macera Dizileri Suç Dizileri Yoklukta İzlenir

İron Fist

(Demir Yumruk)
406 Okunma
Final Yaptı

6.7
YAZAR 6.3
PUAN 7.0

İron Fist, aynı adlı Marvel çizgi romanından uyarlanmış 2017’de yayınlanmaya başlamış dizi. Dizi Netflix Tarafından yayınlanmıştır.

 

Konusu


Danny Rand, uçak kazasından sonra yıllarca kayıp olduktan sonra geçmişi ve Ailesinin mirasıyla yeniden bağlantı kurmaya çalışarak New York’a geri döner. Kurnaz keşiş efendisinin inanılmaz kung-fu ustalığı ve ateşli Demirci Yumruğunun müthiş gücünü toplama kabiliyeti ile etrafındaki dünyasını bozan ceza unsuruyla savaşıyor. Defenders Serisinin son kahramanı ile sizleri baş başa bırakıyorum.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Finn Jones Danny Rand Iron Fist
2 Jessica Henwick Colleen Wing
3 Jessica Stroup Joy Meachum
4 Tom Pelphrey Ward Meachum
5 David Wenham Harold Meachum
6 Wai Ching Ho Madame Gao
7 Barrett Doss Megan
8 Rosario Dawson Claire Temple

Yazar Yorumu


Daredevil’in başlattığı furyanın son halkası olan İron Fist yayınlandı. Diziyi genel olarak beğendim konu 13 bölüme iyi bir şekilde yayılmış ama sonunuda tahmin etmek hiç zor olmadı. Dövüş kareografileri Daredevili andırsada asla önüne geçememiş biraz fazla havada kalan sahneler dövüş sahneleri olmuş, oyunculuklar bana göre gayet iyiydi her oyuncu karakterlerinin hakkını İyi bir şekilde vermiş. 4 dizininde bitiş noktaları defendersin zemini hazırladığını bu dizide de gördüm. Netflix yine gerekse Intro müzik, gerekse başarılı koyu karanlık sahneler, vahşet ve kanla birlikte yine farkını ortaya koydu. Finn Jones’dan başkası role yakışmazdı diye düşünüyorum. Daredevil kadar ses getirmese de Netflix’ in diğer Marvel dizileri gibi izlemeye değerdi.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Mazbatayı Ver

    Diğer Marvel dizilerinin yanında çok sönük kaldı maalesef. Ama Iron Fist animasyonları çok daha ilgi çekiciydi ve diziyle alakası yoktu. Bitirilmesini de bekliyordum. Umarım Disney+ kanalında animasyonlardaki gibi Luke Cage ve Iron Fist’in beraber takıldığı bir dizi çekilir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Lambs of God

(Dram)

İlk bölümü 21 Temmuz 2019 tarihinde Foxtel kanalın …

Devamını Oku

Z Nation

(Kıyamet Kurgusu)

Z Nation Syfy kanalında yayınlanan Karl Schaefer v …

Devamını Oku

Mr Inbetween

(Suç, Drama)

Mr Inbetween, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan S …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...