Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Fantastik Diziler Popüler Diziler

Legion

(Lejyon)
404 Okunma
Devam Ediyor

8.5
YAZAR 8.2
PUAN -
İlk Sen Oyla !

Legion, 2017 ABD yapımı Noah Hawley‘in yarattığı Dram, Fantastik, Aksiyon dizisi. FX Productions ve Marvel Television ortak yapımı Legion, Amerika yayını ile aynı anda 9 Şubat Perşembe sabah 09:30’da aynı günün akşamı ise 21.30’da FX ekranlarında.

Konusu


LegionChris Claremont ve Bill Sienkiewicz‘in Marvel Comics’ini temel alarak, insandan daha fazla güçlü olan ancak bu gücünün farkında olmayan sorunlu bir genç David Haller‘in (Dan Stevens) hikayesidir. Çocukluğunda şizofreni tanısı konan David, yıllardır psikiyatri hastanelerinde bulunuyor. 30’lu yaşlarının başında David kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, terapi, ilaçlar, uyku gibi hastane hayatının yapılandırılmış rejiminin ritminde kendini kaybetti. David’in rutin psikiyatri tedavileri ile kendisini iyi hissetmesi, Syd (Rachel Keller) isimli güzel ve sorunlu yeni bir hastanın gelişiyle tamamiyle değişiyor. Açıklanamayacak şekilde birbirine çekilen David ve Syd şaşırtıcı bir karşılaşma yaşıyor; bunun ardından David duyduğu seslerin ve gördüğü görüşlerin gerçek olabileceği ihtimali ile yüzleşmektedir. Yani O Bir Mutant.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Dan Stevens David Haller
2 Jean Smart Melanie Bird
3 Mackenzie Gray The Eye
4 Scott Lawrence Dr. Poole
5 Rachel Keller Syd Barrett
6 Aubrey Plaza Lenny Busker
7 Bill Irwin Cary Loudermilk
8 Jeremie Harris Ptonomy Wallace
9 Amber Midthunder Kerry Loudermilk
10 Katie Aselton Amy Haller
11 Luke Roessler David in ufaklığı
12 Tatyana Forrest David''in annesi
13 Edie Hennessey Amy

Yazar Yorumu


Dizinin ilk bölümü beyinlere error verdiriyor, dizi ilerledikçe her şey yerli yerine oturuyor. Kendimi dizi boyunca şizofren biri gibi hissettim 🙂 Sonunu çok güzel bağladılar efektlerde gayet güzeldi. Dan Stevens -David Haller rolünü güzel canlandırıyor, diğer oyuncularda fena değil.

Benim en çok korktuğum dizinin bütçe sıkıntısı çekip gerekli ilgiyi göremeyince bitmesi. Umarım diğer bölümleri de pilot bölüm kadar ilgi çeker. Efekt demek para demek…

Legion’ dizisine daha önce çizgi roman okuyan arkadaşlar yabancı değiller hikayesini bilirler; David en güçlü mutantlardan biridir ancak güclerini kontrol edemediği için bir çok mutant tarafından yenildiği olmuştur.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Onur

    Marvel varsa izlenir. Hele ki FX kanalı ile ortak yapım kesinlikle izlenir. Tek sıkıntı çoğu zaman hikayelerin birbirini tekrar etmesi.

Bu yazıyı paylaşın:

DİZİYLE İLGİLİ HABERLER

TAVSİYE DİZİLER

Dead Pixels

(Komedi, Fantastik)

İlk bölümü 28 Mart 2019 tarihinde yayınlanan Dead  …

Devamını Oku

Endeavour

(Gizem ve Polisiye Dizisi)

Endeavour, 2013 İngiltere yapımı Dram, Gizem, Poli …

Devamını Oku

İron Fist

(Demir Yumruk)

İron Fist, aynı adlı Marvel çizgi romanından uyarl …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...