Yazar: Cem

Dram Dizileri Fantastik Diziler Final Yapan Diziler Macera Dizileri Tarih Dizileri

Merlin


361 Okunma

7.9
YAZAR 8.3
PUAN 8.3

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fantastik-drama türünde bir İngiliz televizyon dizisi. Dizi Kral Arthur efsanelerine ve gizemli büyücü Merlin’in Arthur bir prens iken başlamış olan ilişkilerine dayanır ancak efsanenin geleneksel versiyonlarından belirgin bir biçimde farklılık gösterir. İngiliz televizyon kanalı BBC One için Shine Limited adındaki bağımsız bir prodüksiyon şirketi tarafından çekilmiştir. Dizinin 2. sezonu 19 Eylül 2009’da başlamış, 19 Aralık 2009’da bitmiştir. 3. sezon yayını 9 Ocak 2011 de başladı. 4. sezon ise Türkiye’de 19 Şubat 2012 tarihinde başladı. Dizi Türkiye’de CNBC-e ve e2 kanallarında yayınlanmaktaydı. Dizi 24 Aralık 2012’de sona ermiştir.

 

1 Yorum
  1. User Avatar
    Zeynep Gönen

    Çocukken Arthur ve yuvarlak masa şövalyelerini anlatan çizgi filmi izlemiş ve çok sevmiştim. Yıllar sonra da tesadüfen cnbc-e kanalında bu diziyi görüp izlemeye başladım. O günden beri her hafta izlemeye devam ettim ama maalesef under the dome adlı dizi için Merlin’i bitirdiler. Henüz bu diziyi izlememiş olanlar çok şey kaybetmiş demektir.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Lambs of God

(Dram)

İlk bölümü 21 Temmuz 2019 tarihinde Foxtel kanalın …

Devamını Oku

O Mecanismo

(Suç, Dram, Gerilim)

İlk sezonu 23 Mart 2018 tarihinde yayınlanan O Mec …

Devamını Oku

Nobody’s Looking

(Dram, Komedi)

İlk sezonu 22 Kasım 2019 tarihinde Netflix platfor …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...