Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
5SEZON
Ukrayna
50DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
7.9IMDb
8.3YAZAR
Merlin
Gizemli Büyücü Merlin

Merlin, 20 Eylül 2008’de başlamış olan fantastik-drama türünde bir İngiliz televizyon dizisi. Dizi Kral Arthur efsanelerine ve gizemli büyücü Merlin’in Arthur bir prens iken başlamış olan ilişkilerine dayanır ancak efsanenin geleneksel versiyonlarından belirgin bir biçimde farklılık gösterir. İngiliz televizyon kanalı BBC One için Shine Limited adındaki bağımsız bir prodüksiyon şirketi tarafından çekilmiştir. Dizinin 2. sezonu 19 Eylül 2009’da başlamış, 19 Aralık 2009’da bitmiştir. 3. sezon yayını 9 Ocak 2011 de başladı. 4. sezon ise Türkiye’de 19 Şubat 2012 tarihinde başladı. Dizi Türkiye’de CNBC-e ve e2 kanallarında yayınlanmaktaydı. Dizi 24 Aralık 2012’de sona ermiştir.

 

Merlin Dizi Öneri
FİNAL YAPTI!
5 sezon
50 dakika
Ukrayna
Ukrayna
IMDB PUANI7.9
YAZAR PUANI8.3
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

İngiliz yapımı bir dizi olan Merlin’de sihrin ve doğaüstü yaratıkların diyarı Camelot‘ta ileride önemli bir büyücü olacak Merlin’in gençlik yıllarını konu almaktadır. Kral Uther tarafından yönetilen Camelot Krallığı’nda büyü yapmanın yasak olduğu bir dönemde, doğaüstü yeteneklere sahip Merlin adında genç bir adamın yolu ileride tahta geçecek Prens Arthur’la kesişir. İki genç adamın rekabetle başlayan tanışıklıkları kısa sürede dostluğa dönüşür. Dizide belirtildiği kadarıyla hem Camelot, hem de diğer krallıkların kaderinde büyük rol oynayacaklardır.

OyuncularOyuncular
Colin Morgan Merlin
Bradley James Arthur
Richard Wilson Gaius
Anthony Head Uther Pendragon
Angel Coulby Guinevere (Gwen)
John Hurt Büyük Ejder (Kilgharrah)
Katie McGrath Morgana
Yayın KanalıYayın Kanalı
BBC One
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Merlin i baştan sona 5 sezonunu birden izledim. Yabancı dizi olarak izlediğim ilk dizilerden biri fantastik-bilimkurgu türünde olması içinde tarih barındırması benim için yeterli. Bradley James ‘i ünlü yapan dizidir. Merlin sayesinde şöhreti yakaladığını düşünüyorum. Ancak dizide her zaman sorguladığım şey şudur Katie McGrath yani Morgana‘yı canlandıran kadın bu kadar güzel bir kadın nasıl kötü karakteri canlandırabilir anlamıyorum. 🙂 Merlin i izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ederim. Spoiller vermek istemiyorum.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri