Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Final Yapan Diziler Gizem Dizileri Macera Dizileri

Terra Nova

(Yeni Bir Gezegen)
1095 Okunma
Final Yaptı

6.8
YAZAR 7.0
PUAN 10

Terra Nova, Fox televizyon kanalında 26 Eylül 2011’de yayınlanmaya başlayan ABD bilim kurgu televizyon dizisi. Yönetmen Steven Spielberg. Sezon sayısı 1 sezon 13 bölüm bölüm süreleri 45 dakika yayın kanalı Fox. Dizi 1 sezon yapıp Final Yapmıştır.

Konusu


2149 yılında Dünya gezegeni üzerindeki yaşam, nüfus patlaması ve kirlilik sonucunda yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bilim adamları geçmişi değiştirerek geleceği kurtarmak amacı ile zamanda yolculuk yaparak tarih öncesi döneme gitmenin yolunu keşfederler. Shannon ailesi (Baba Jim, Eşi Elisabeth, ve çocukları Josh, Maddy ve Zoe) 85 milyon yıl geriye giderek kendilerini “Terra Nova” adlı bölgede bulurlar. İlk insan kolonisi kurulması ve diğer insanlarla karşılaşmaları ile devam eder.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jason O'Mara Jim Shannon
2 Shelly Conn Elisabeth Shannon
3 London Liborion Josh Shannon
4 Naomı Scott Maddy Shannon
5 Stephen Lang Komutan Frank Taylor
6 Allison Miller Skye

Yazar Yorumu


Terra Nova konusu bakımından dizi sektöründe bir ilk ancak bütçe ve sermaye açısından her bölümün çok fazla bütçeye mal olması nedeni ile yeterli desteği bulamadığından devamını getiremedi. Harika bir dizi ancak bütçe olmayınca olmuyor tarih öncesi yaratıkları yani dinozorları her bölüm ekrana getirmek bir hayli masraflı görsel açıdan insanı doyuruyor ancak bütçe olarak da yeterli ilgiyi görmezse batırıyor. Dizi bir hayli sevildi keşke devamı gelseydi dediğim dizilerden biri bir çok kişi eminim böyle düşünüyordu.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Onur

    Steven Spielberg ismi geçiyor. Bence başka bir şeye bakmaya gerek bile yok yani.. Ayrıca konusu da tam benlik gibi yani..

  2. User Avatar
    Serenay Kara

    Diziye bağlanmamanızı tavsiye ederim. Çünkü ben bağlandım ama sonradan sadece 1 sezon olduğunu öğrenince bu beni üzdü. 150 milyon yıl öncesinde geçen ve dinozorlarla iç içe bir yaşamı konu alan bir diziye nasıl 2. sezon onayını vermediler aklım hala almıyor.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The First

(Bilim Kurgu, Dram)

The First, 2018 yılında yayınlanmaya başlayan ve M …

Devamını Oku

Endeavour

(Gizem ve Polisiye Dizisi)

Endeavour, 2013 İngiltere yapımı Dram, Gizem, Poli …

Devamını Oku

Salvation

(Bilim Kurgu, Dram, Gerilim)

İlk bölümü 12 Temmuz 2017 tarihimde CBS kanalında  …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...