Revolution | Diziöneri.com
Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
FİNAL YAPTI!
2SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
43DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
6.7IMDb
7.0YAZAR
Revolution
Devrim

Revolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim kurgu televizyon dizisidir. Eric Kripke‘nin yarattığı dizinin prodüktörlüğünü J. J. Abrams‘ın Bad Robot Productions firması NBC televizyonu için yayınlamıştır. Türkiye’de 25 Kasım 2012’de orijinal dilde türkçe altyazı ile CNBC-e‘de yayınlanmaya başlanmıştır. Türkçe dublajlı olarak ise 15 Aralık 2012’de Star TV‘de Devrim ismiyle yayınlanmaya başlanmıştır. 26 Nisan 2013’te NBC kanalı dizinin 2. sezonda da devam edeceğini duyurdu.

İlk bölümü Jon Favreau tarafından yönetilen dizi, 17 Eylül 2012’de yayınlanmaya başlamıştır. NBC 3. sezonun çekilmeyeceğini açıklamıştır.

Dizinin 3. sezonunun iptal edilmesiyle birlikte dizinin yazarları dizinin 3. sezonunu 3 bölümlük çizgi roman serisiyle sona erdirmiştir.

Revolotion Dizi Öneri
FİNAL YAPTI!
2 sezon
43 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI6.7
YAZAR PUANI7.0
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Yaşam şeklimizin tamamı elektriğe bağlı. Peki elektrik çalışmayı bıraktığında ne olacaktı? Bir gün anahtar kapandığında, dünya aniden karanlık çağlara geri çekildi. Uçaklar gökyüzünden düşüyor, hastaneler kapanıyor ve hiç bir iletişim yok! Hiçbir modern teknoloji yok! Kim bize nedenini söyleyebilir? 15 yıl sonra, hayat, bir zamanlar sanayi devriminden çok önce olan şeylere tekrar geri döndü: sessiz kütüphanelerde yaşayan aileler ve güneş battığında fenerler ve mumlar yakıldı. Yaşam yavaş ve tatlı. Yoksa öyle mi?

Chicago yemyeşil olmuş, elektriksiz yaşama alışılmıştır. Devletler çökmüş, yönetim derebeylikleri andıran bir ortamda savaş lordlarının ve milislerin eline geçmiştir. Bu arada Ben Matheson ailesiyle birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Fakat sırları onu rahat bırakmayacaktır. Elinde elektronik cihazların tekrar çalışmasını sağlayan bir “şey” vardır ve bu şey yüzünden güç odaklarının hedefi olacaktır.Bu arada tüm bu olaylardan sonra birbirlerinden kopan arkadaşlar, sevgililer, aileler sevdikleriyle yeniden bir araya gelebilmek için mücadele eder.

OyuncularOyuncular
Billy Burke Miles Matheson
Tracy Spiridakos Charlie Matheson
Giancarlo Esposito Tom Neville
Zak Orth Aaron Pittman
David Lyons Sebastian 'Bass' Monroe
Elizabeth Mitchell Rachel Matheson
JD Pardo Jason Neville
Stephen Collins Dr. Gene Porter
Daniella Alonso Nora Clayton
Yayın KanalıYayın Kanalı
NBC
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Arkadaşlar dizi konusu gerçekten çok iyi seçilmiş bir konu. Elektrik tamamen gitseydi ve bir daha hiç gelmeseydi neler olurdu? İlk 9 bölüm çok sağlam ama nedense ilk 9 bölümden sonra senaryoda kopukluklar var. 2 nci sezondan hiç bahsetmeyeyim daha da sıkıcı hale getirdiler diziyi. Sıkıntı Senaryoda oyuncular sağlam rollerinin gereğini yapıyorlar. Efektler ve görsel gayet güzel.

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri