Yazar: Cem

Final Yapan Diziler Gerilim Dizileri Gizem Dizileri Macera Dizileri Yoklukta İzlenir

Revolution

(Devrim)
752 Okunma
Final Yaptı

6.7
YAZAR 7.0
PUAN 7.5

Revolution, bir Amerikan kıyamet sonrası bilim kurgu televizyon dizisidir. Eric Kripke‘nin yarattığı dizinin prodüktörlüğünü J. J. Abrams‘ın Bad Robot Productions firması NBC televizyonu için yayınlamıştır. Türkiye’de 25 Kasım 2012’de orijinal dilde türkçe altyazı ile CNBC-e‘de yayınlanmaya başlanmıştır. Türkçe dublajlı olarak ise 15 Aralık 2012’de Star TV‘de Devrim ismiyle yayınlanmaya başlanmıştır. 26 Nisan 2013’te NBC kanalı dizinin 2. sezonda da devam edeceğini duyurdu.

İlk bölümü Jon Favreau tarafından yönetilen dizi, 17 Eylül 2012’de yayınlanmaya başlamıştır. NBC 3. sezonun çekilmeyeceğini açıklamıştır.

Dizinin 3. sezonunun iptal edilmesiyle birlikte dizinin yazarları dizinin 3. sezonunu 3 bölümlük çizgi roman serisiyle sona erdirmiştir.

Konusu


Yaşam şeklimizin tamamı elektriğe bağlı. Peki elektrik çalışmayı bıraktığında ne olacaktı? Bir gün anahtar kapandığında, dünya aniden karanlık çağlara geri çekildi. Uçaklar gökyüzünden düşüyor, hastaneler kapanıyor ve hiç bir iletişim yok! Hiçbir modern teknoloji yok! Kim bize nedenini söyleyebilir? 15 yıl sonra, hayat, bir zamanlar sanayi devriminden çok önce olan şeylere tekrar geri döndü: sessiz kütüphanelerde yaşayan aileler ve güneş battığında fenerler ve mumlar yakıldı. Yaşam yavaş ve tatlı. Yoksa öyle mi? Chicago yemyeşil olmuş, elektriksiz yaşama alışılmıştır. Devletler çökmüş, yönetim derebeylikleri andıran bir ortamda savaş lordlarının ve milislerin eline geçmiştir. Bu arada Ben Matheson ailesiyle birlikte sakin bir hayat sürmektedir. Fakat sırları onu rahat bırakmayacaktır. Elinde elektronik cihazların tekrar çalışmasını sağlayan bir “şey” vardır ve bu şey yüzünden güç odaklarının hedefi olacaktır.Bu arada tüm bu olaylardan sonra birbirlerinden kopan arkadaşlar, sevgililer, aileler sevdikleriyle yeniden bir araya gelebilmek için mücadele eder.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Billy Burke Miles Matheson
2 Tracy Spiridakos Charlie Matheson
3 Giancarlo Esposito Tom Neville
4 Zak Orth Aaron Pittman
5 David Lyons Sebastian 'Bass' Monroe
6 Elizabeth Mitchell Rachel Matheson
7 JD Pardo Jason Neville
8 Stephen Collins Dr. Gene Porter
9 Daniella Alonso Nora Clayton

Yazar Yorumu


Arkadaşlar dizi konusu gerçekten çok iyi seçilmiş bir konu. Elektrik tamamen gitseydi ve bir daha hiç gelmeseydi neler olurdu? İlk 9 bölüm çok sağlam ama nedense ilk 9 bölümden sonra senaryoda kopukluklar var. 2 nci sezondan hiç bahsetmeyeyim daha da sıkıcı hale getirdiler diziyi. Sıkıntı Senaryoda oyuncular sağlam rollerinin gereğini yapıyorlar. Efektler ve görsel gayet güzel.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Uzaylı

    İlk sezonu çok başarılıydı. Dünyada elektriğe bağlı olan tüm cihazlar kullanılamaz hale geldiğinde insanoğlu neredeyse taş devrine dönüyor. Keşke 2. sezon da başarılı olsaydı da devam etseydi.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Criminal Minds

(Suç, Dram, Gizem)

Criminal Minds, ilk yayınına 22 Eylül 2005 tarihin …

Devamını Oku

Sweet/Vicious

(Aksiyon, Komedi, Suç)

İlk bölümü 15 Kasım 2016 tarihinde MTV kanalında y …

Devamını Oku

BrainDead

(Komedi, Dram, Korku)

İlk bölümü 11 Eylül 2016 tarihinde yayınlanan Brai …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...