Yazar: Cem

BilimKurgu Dizileri Dram Dizileri Gizem Dizileri

The Expanse

(Enginlik)
673 Okunma
Devam Ediyor

8.3
YAZAR 7.9
PUAN -
İlk Sen Oyla !

The Expanse, 2015  yapımı ABD Bilim kurgu, Dram ve Gizem türünde SyFy dizisi.  Yönetmenler ve Senaryo; Mark Ferguson, Hawk Ostby.

Konusu


Günümüzden 200 yıl sonrası… Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Thomas Jane Josephus "Joe" Aloisus Miller
2 Steven Strait James "Jim" Holden
3 Cas Anvar Alex Kamal
4 Dominique Tipper Naomi Nagata
5 Wes Chatham Amos Burton
6 Paulo Costanzo Shed Garvey
7 Florence Faivre Juliette "Julie" Andromeda Mao
8 Shawn Doyle Sadavir Errinwright
9 Shohreh Aghdashloo Chrisjen Avasarala
10 Frankie Adams Roberta "Bobbie" W. Draper

Yazar Yorumu


The Expanse – Enginlik konu olarak 200 yıl sonrasını ele alan bir uzay bilim kurgu dizisi. İlk bir kaç bölüm sıradan geçiyor dizinin olayını anlamak için yavaş ele almışlar ancak beş yada altıncı bölümden sonra dizi harika bir hal alıyor. Dizi ikinci sezon onayını aldı ikinci sezon 2017 şubat ayında başladı.

Olayların Dünya-Asteroit Kemeri-Mars olmak üzere üç tarafı var. Genelde ilk sezonda dünya ile astreait kemeri arasında olan olayları gördük hani mars nerede diye düşündürdü. Belki ikinci sezonda dahil olur olaylara.

The Expanseyi Popüler Diziler listesine koyup Koymamak arasında tereddütte kaldım, ikinci sezon tamamlansın duruma göre popüler diziler arasında yerini alır.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Uzaylı

    Şimdiye kadar çekilmiş en iyi uzay temalı dizilerden bir tanesi. Hikayeler de mantıklı şekilde ilerliyor. Umarım uzun süre devam eder.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

The Night Manager

(Suç, Dram, Gizem)

İlk bölümü 21 Şubat 2016 tarihinde BBC kanalında y …

Devamını Oku

WestWorld

Westworld Jonathan Nolan ve eşi Lisa Joy‘un  …

Devamını Oku

Medici: Masters of Florence

(Biyografi, Drama, Tarih)

Medici: Masters of Florence, 2016 yılında yayınlan …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...