Yazar: Cem

Aksiyon Dizileri Dram Dizileri Fantastik Diziler Gençlik Dizileri Yoklukta İzlenir

Shadowhunters

(Gölge Avcıları)
903 Okunma
Devam Ediyor

6.5
YAZAR 6.0
PUAN 7.5

Shadowhunters, Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar eserine dayalı olarak çekilen ve Ed Decter tarafından geliştirilen Amerikan televizyon dizisi. Bu dizi roman serisinin aynı Shadowhunters gibi Constantin Film tarafından yapılmış Ölümcül Oyuncaklar: Kemikler Şehri filminden sonra yayınlanan ikinci uyarlamasıdır. 30 Mart 2015 tarihinde stüdyo, dizinin ilk sezonunun yayınlanması için onay verdi ve 12 Ocak 2016 tarihinde ilk bölümü ile Freeform kanalında yayınlanmaya başladı. Mart 2016’da dizinin 20 bölümden oluşacak ikinci sezonu için onay aldığı açıklanmıştır.

 

Konusu


Clary Fray annesiyle beraber Brooklyn’de yaşayan sıradan bir gençtir. Bir gün aile kökenin “Gölge Avcısı” soyundan geldiğini öğrenir ve soy ağacını araştırdığından melek kanından dünyaya gelmiş insanlar olduklarını keşfeder. Olağanüstü güçlerinin yanında Dünya’da kötü amaçla bulunan iblisleri görebilmektedir. Dünya’yı bu yaratıklara karşı savunma görevi olduğunu öğrendiğinde ise işler daha karmaşık hâle gelecektir. Herhangi bir tecrübesi yokken doğaüstü varlıklarla savaşmak hiç beklemediği bir şeydir. Bu gerçeğin ortaya çıkmasıyla beraber annesi kaçırılır. En yakın arkadaşı Simon ise sıradan bir insandır. Bir anda kendisini karmaşa içerisinde bulan Clary’in ilk amacı annesini kurtarmak olacaktır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Katherine McNamara Clary Fray
2 Dominic Sherwood Jace Wayland
3 Matthew Daddario Alec Lightwood
4 Alberto Rosende Simon Lewis
5 Isaiah Mustafa Luke Garroway
6 Harry Shum Jr. Magnus Bane
7 Emeraude Toubia Isabelle Lightwood
8 Alan Van Sprang Valentine Morgenstern
9 David Castro Raphael Santiago
10 Maxim Roy Jocelyn Fray

Yazar Yorumu


Romandan alıntı yapıldığı için konusu ve hikayesi çok güzel ancak romana göre gitmedikleri için senaryoda izleyici kitlesi romanla karşılaştırma yaparak izlediği için olumsuz eleştiriler yapılıyor. Ancak romanı düşünmeden izler iseniz gayet güzel bir dizi.

Dizi şuan ikinci sezonunda 2017 yılının ocak ayında ikinci sezon başladı. Dizinin ikinci sezonu hakkında yorumlar güzel genelde.

1 Yorum
  1. User Avatar
    Çiğdem Cayık

    Kitaptan uyarlanmış bir dizi. Oyunculuklar ve efektler ilk sezonda mükemmel sayılmaz ama sezon ilerledikçe kendilerini geliştiriyorlar. 2013 yılında filmi de çıkmıştı. Kimilerine göre film kimilerine göre de dizi daha güzel. Karar sizin.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Vikings

Vikings, tarihsel drama türünde bir Kanada-İrlanda …

Devamını Oku

Sintonia

(Suç, Dram)

İlk sezonu 9 Ağustos 2019 tarihinde Netflix platfo …

Devamını Oku

Heimebane

(Spor, Dram)

Heimebane, 2018 yılında NRK tarafından yayımlanmay …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...