Menü
Menü
Menü 1
Menü

Dizi Öneri

Fakir Yazar
DEVAM EDİYOR
13SEZON
Amerika Birleşik Devletleri
44DAKİKA
10.0PUAN
SENDE
PUAN
VER
Azalt
Azalt
Arttir
Arttir
7.5
8.6IMDb
8.0YAZAR
Supernatural
Doğaüstü

‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisidir. Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere gerilim, dram gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005’te Kanada/Vancouver‘da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006’da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007’de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4.sezon 18 Eylül 2008’de başlamıştır.

Supernatural Dizi öneri
DEVAM EDİYOR
13 sezon
44 dakika
Amerika Birleşik Devletleri
Amerika Birleşik Devletleri
IMDB PUANI8.6
YAZAR PUANI8.0
ZİYARETÇİ PUANI10.0
PUAN VER
Puan Azalt
Puan Azalt
0.5
1
1.5
2
2.5
3
3.5
4
4.5
5
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
Puan Arttır
Puan Arttır
FragmanFragman
KonusuKonusu

Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam’in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır. Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica’nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica’nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar.

Konu Özet: Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte varolmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu macerala sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam’e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünsede onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır.

OyuncularOyuncular
Jared Padalecki  Sam Winchester
Jensen Ackles Dean Winchester
Misha Collins Castiel
Jim Beaver Bobby Singer
Mark Sheppard Crowley
Yayın KanalıYayın Kanalı
The CW
Dizi Hakkında Yazar YorumuDizi Hakkında Yazar Yorumu

Arkadaşlar 7 yada 8 sezona kadar izledim supernatural’i çok uzun bir dizi ve final yapmayada niyetleri yok sanırım şuan 12 inci sezon çekiliyor. Hemen Bitmeyen uzun bir dizi isteyenler diziye hemen başlayabilir. 12 sezon ve her sezon 12 bölümden oluşmakta 🙂 7-8 sezon izledikten sonra niye bıraktım ? “Bırakmamın sebebi konuda saçmalamalar, senaryo dışına çıkmalar, sapmalar olmaya başladı bu da supernatural’den kopmamı sağladı ilk 4-5 sezon çok iyi sağlam gitti ama sonra konu bulamadıkları için olaylar hakkında hiç alakası olmayan bölümler eklediler..”

Ayrıca Şunu da Belirteyim Dizi de Ölüpde dirilmemiş yada içine şeytan kaçmamış kimse kalmadı sanırım her konuyu işlediler 🙂

Dizi Hakkında Sende Yorum YazDizi Hakkında Sende Yorum Yaz
Genişlet
Daralt
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Büyült
İçerikleri Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Yazı Puntosunu Büyült
Ekstra Yazı Ayarları
Başlıkları Küçült
İçerikleri Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazı Puntosunu Küçült
Yazdır
Yazdır
Dizi Öneri