Yazar: Cem

Fantastik Diziler Gerilim Dizileri Gizem Dizileri Korku Dizileri

Supernatural

(Doğaüstü)
101 Okunma
Devam Ediyor

8.5
YAZAR 8.0
PUAN 8.5

‘Supernatural’, Amerikan The WB, daha sonra da The CW kanalında yayınlanmaya devam eden bir korku serisidir. Dizi hikâyesi korku ağırlıklı olmak üzere Gerilim, Dram gibi birçok türden de etkiler taşıyan bir gençlik dizisidir. Başrolünde Jared Padalecki (Sam Winchester) ve Jensen Ackles (Dean Winchester) oynamaktadır. Dizi Warner Bros Television Network tarafından 13 Eylül 2005’te Kanada/Vancouver‘da çekilmeye başlanmıştır. Dizinin 2. sezonu 28 Eylül 2006’da, 3. sezonu ise 4 Ocak 2007’de yayınlanmaya başlanmıştır ancak grev dizinin ilerleyişini olumsuz etkilemiştir. Grevden sonra 4.sezon 18 Eylül 2008’de başlamıştır.

Yaratıcı: Eric Kripke

Konusu


Dizi Dean Winchester ve Sam Winchester kardeşlerin babalarının kayıp olmasından sonra tekrar bir araya gelip Sam’in bıraktığı avcılığa geri dönmesiyle başlar. İki kardeş hayatlarını babaları ile beraber, annelerinin küçükken bir varlığın yakarak öldürmesi sonucu insanları bu gibi varlıklardan korumaya adamışlardır. Fakat avcılık ile uğraşmak istemeyen ve normal bir yaşam sürmek isteyen Sam babası ile tartışarak evi terketmiştir. Yıllarca abisi ve babasından ayrı yaşayan Sam, üniversitede eğitim görmüş, Jessica isminde bir kız ile evlenme aşamasına gelmiştir. Üniversiteden mezun oldukları gece uzun zamandır görmediği abisi Dean, babasının birkaç haftadır kayıp olduğunu ve yardımına ihtiyacı olduğunu söyler. Sam babasını bulmak için son bir kez abisinin yardımına gider. Babasını arayışları netice vermeyince Dean ona yeniden avcılığa dönmesi için teşvik eder fakat Sam kabul etmez. Aynı gece Sam eve dönünce, nişanlısı Jessica’nın annesi gibi tavana yapıştığını görür. Müdahale etmesine fırsat kalmadan Jessica’nın alevler içinde kalarak ölmesine tanık olur. Bunun üzerine Sam, hem insanları bu gibi yaratıklardan kurtarmak için hem de annesini ve nişanlısını öldüren yaratığı bulup yok etmek için yeniden avcılık yapmaya başlar. Konu Özet: Dizi, kardeşlerin insanların gerçekte varolmadığını zannettiği birçok tür yaratık, hayalet, şeytan vb. varlığın avcılığını yaptıkları ve bu macerala sırasında yaşadıklarını anlatır. Dizide, Dean ve Sam arasındaki özel ilişki ön plandadır. Dean, içki ve kadın düşkünüdür. Fakat, oldukça cesur ve gururludur. Kardeşi Sam’e ona olan bağlılığı etkilenmemizi sağlar. Dean eğlenceli, klasik rock hayranı ve hiçbir şeyden korkmayan biri gibi görünsede onunda korktuğu ama saklamayı tercih ettiği şeyleri vardır ve Sam bu yüzden çok zorlanır. Sam ise merhametli, zeki birisidir. Dizi boyunca iki kardeşin başından geçen duygusal, dramatik, komik ve korku dolu maceralar vardır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Jared Padalecki Sam Winchester
2 Jensen Ackles Dean Winchester
3 Misha Collins Castiel
4 Jim Beaver Bobby Singer
5 Mark Sheppard Crowley

Yazar Yorumu


Arkadaşlar 7 ya da 8 sezona kadar izledim Supernatural’i çok uzun bir dizi ve final yapmaya da niyetleri yok sanırım şuan 12 inci sezon çekiliyor. Hemen Bitmeyen uzun bir dizi isteyenler diziye hemen başlayabilir. 12 sezon ve her sezon 12 bölümden oluşmakta 🙂 7-8 sezon izledikten sonra niye bıraktım ? “Bırakmamın sebebi konuda saçmalamalar, senaryo dışına çıkmalar, sapmalar olmaya başladı bu da Supernatural’den kopmamı sağladı ilk 4-5 sezon çok iyi sağlam gitti ama sonra konu bulamadıkları için olaylar hakkında hiç alakası olmayan bölümler eklediler.” Ayrıca şunu da belirteyim dizide ölüp de dirilmemiş ya da içine şeytan kaçmamış kimse kalmadı sanırım her konuyu işlediler 🙂

2 Yorum
  1. User Avatar
    Hamdi Çetin

    Her ne kadar 8. sezondan sonra saçmalamaya başlasa da en favori dizim bu oldu bana bu dizi gibi önerebileceğiniz dizi varsa her türlü izlemeye varım.

  2. User Avatar
    Hakan Aslan

    Çocukken tv8 kanalında Supernatural’i izlemeye başlamıştım. Geçen yıl üniversiteden mezun oldum ve dizi hala devam ediyor. Gelecek sezon da final yapacaklar. Keşke sonsuza kadar sürseydi de izleyebilseydik.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Endeavour

(Gizem ve Polisiye Dizisi)

Endeavour, 2013 İngiltere yapımı Dram, Gizem, Poli …

Devamını Oku

Cardinal

(Suç, Dram, Gizem)

Cardinal, 2017 yılında başlayan Suç, Dram, Gizem v …

Devamını Oku

Hap and Leonard

(Hap ile Leonard)

Hap and Leonard 2016 yapımı bir ABD Dram, Suç ve G …

Devamını Oku
User Avatar

Cem

Balıkesir/Bandırmalı Boş zamanlarında Dizi İzleyen Web Yazılım Bölümü Mezunu ancak Hobi Amaçlı Takılan Kendi halinde biri :) Dizi Öneri Tavsiye Sayfası 2 Yılını doldurmak üzere. Bu nedenle destekleriniz için teşekkürler daha da geliştirmek dileğiyle...