Yazar: Kürşat Kanepeci

Aksiyon Dizileri Gerilim Dizileri

Kingdom

(Aksiyon, Gerilim)
342 Okunma
Devam Ediyor

8.5
YAZAR 8.5
PUAN 9.0

2019 yılında Netflix kanalında yayınlanmaya başlayan Kingdom, Aksiyon ve Gerilimi aynı anda bizlere sunmayı başarabilen zombi temalı bir Güney Kore dizisi.

Yönetmen: Seong-hun Kim

Konusu


Güney Kore’de geçen dizi Joseon Krallığı döneminde kralın hastalanmasıyla ülke yönetiminde boşluk oluşur. Herkes, kralın çiçek hastalığına yakalandığını sanarken aslında kral bir tür zombiye dönüşmüştür. Kralın öldürdüğü çocuğun açlıktan ölmek üzere olan insanlara yedirilmesiyle zombi virüsü yayılmaya ve insanları tehdit etmeye başlar. Bu sırada, veliaht prens de ne olduğunu araştırmak için saraydan gizlice kaçmıştır.

Oyuncular


# İsim Dizideki İsim
1 Doona Bae Seobi
2 Jun-ho Heo
3 Ji-Hoon Ju Chang
4 Sang-ho Kim Muyeong
5 Seung-ryong Ryu Cho
6 Jason Her Beom Il
7 Greg Chun Chang
8 Crystal Lee Second Queen

Yazar Yorumu


Zombi temalı dizi ve filmlerin daha çok günümüzde veya gelecekte geçmesine alışığız ama geçmişte geçen ve teknolojiden uzak bir dizi fikri gerçekten iyi düşünülmüş. Böylece klişe olabilecek bir konuyu farklı bir tarzda ele alarak zombi tarzına yeni bir soluk getirmeyi başarmışlar.

Kostümler ve mekanlar gerçekten çok başarılı görünüyor ve sanki zamanda yolculuk yapılmış da dizi gerçekten eski dönemde çekilmiş hissini uyandırıyor. Oyunculuklar da bir o kadar kusursuz.

Ayrıca yaşanan taht kavgaları ve gücü elinde bulundurabilmek için yapılan oyunlar da Game of Thrones’u akıllara getirmiyor değil. Dizi, zombi virüsü salgının ve bu salgının halkı kırıp geçirmesinin ülkeyi yönetmek için yapılan zalimliklere bir göndermede bulunduğunu da izleyicilere düşündürtüyor.

2 Yorum
  1. User Avatar
    Barborias

    Kısa ve özet geçeyim diziyi şöyle kıyaslayın The walking dead’in son bir kaç dandik sezonundan daha iyi. Bence izleyin.

  2. User Avatar
    Peker Soruk

    Kore’de geçen bir zombi salgını ilginç olmuş. Hem de dönemi başarılı şekilde yansıtmışlar. Netflix’in parmağının olduğu çok belli oluyor. Tek sorun oluşacak olayları tahmin etmek biraz kolay oluyor. Keşke arada ters köşe yapabilselerdi.

Bu yazıyı paylaşın:

TAVSİYE DİZİLER

Supergirl

Supergirl süpergirl adlı DC Comics çizgi romanında …

Devamını Oku

L.A.’s Finest

(Aksiyon, Komedi, Suç)

İlk bölümü 13 Mayıs 2019 tarihinde yayınlanan L.A. …

Devamını Oku

Nightflyers

(Bilim Kurgu, Korku)

Nightflyers, 2018 yılında başlayan Korku, Gerilim  …

Devamını Oku
User Avatar

Kürşat Kanepeci

Adım Kürşat Kanepeci. 7 Ekim 1987 tarihinde Adana'da doğdum. 2018 yılında Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünden mezun oldum. Kamera kullanmayı seviyorum.Şu an hem iş arıyor hem de KPSS'ye hazırlanıyorum.